MAÇ SONUÇLARI

Fifa Dünya Sıralaması Açıklandı

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği yani FIFA, Mart ayının sona ermesiyle bu ayın yeni dünya sıralamasını internet sitesinden duyurdu.

Fifa Dünya Sıralaması Açıklandı
Bu içerik 357 kez okundu.

Milli takımımız yükselişine devam ederek sıralamada kendine 13. sırada yer buldu.

 

MİLLİ TAKIMIMIZ 7 SIRA YÜKSELDİ

Mart ayında açıklanan sıralamada 20. sırada olan Türk Milli Takımımız, bu ay 7 sıra yükselerek 13. sıraya yükseldi. Fifa'nın internet sitesinden açıkladığı sıralamaya göre geçtiğimiz ayda evinde İsveç'i, deplasmanda Avusturya'yı yenen milli takım toplamda 983 puana ulaştı.

Son 12 ayın en fazla çıkış yapan takımı olan Fatih Terim'in öğrencileri geçtiğimiz yıl boyunca 329 puan toplamıştı. 2009'da 10. sıraya kadar yükselen milli takımımız o tarihten bu yana en iyi derecesini 13. sıra ile bu sene elde etmiş oldu. Türk Milli takım tarihinin en iyi derecesi ise 2004'ün Haziran ayında 5. sıraya yükselmesiyle gerçekleşmişti.

 

RAKİPLERİMİZ

Euro 2016'da gruptaki rakibimiz İspanya, sıralamada 6. sırada yer alırken diğer rakiplerimiz Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti Türkiye'nin gerisinde kaldı. Hırvatistan sıralamada 23. sırada yer alırken Çekler ise kendine 29. sırada yer buldu.

Aylardır lider durumda olan Belçika, liderliğini Arjantin'e kaptırırken Şili listede 3. sıraya yükselerek tarihinin en iyi derecesini elde etti. Fifa, gelecek sıralamayı 5 Nisan'da yayınlayacak.

İşte Nisan ayının sıralamasında ilk 13'e giren ülkeler listesi:

Milli takım Dünya sıralamamız Türk Milli takımı Türk Milli Futbol Takımı Futbol takımı A milli takım dünya sıralaması
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke