Havlu kenarı örnekleri

Bazı şeylerin modası asla geçmiyor, belleklerde hatıralarda tazeliğini korudukça hayatımızda kalmaya da devam ediyor. İşte bunlardan bir tanesi de el emeği göz nuru havlu kenarı modelleri.

Havlu kenarı örnekleri
Havlu kenarı örnekleri Cem Güner
Bu içerik 6326 kez okundu.

Aslında günümüzde çoğumuz bunları hazır almayı yada birilerine ördürmeyi tercih ediyoruz. Çünkü çoğu kadın çalıştığı için günün yorgunluğunun ardından birde havlu kenarıymış, dantelmiş uğraşacak vakti kalmıyor. Ama eskiden her biri ilmek ilmek işlenirdi o havlu kenarlarının. 
Kadınlar birbirlerinden modeller ister aynısını çıkarmaya çalışır eğer çıkartamazsa yardım ister öğrenirdi. 

 

GENELDE BEYAZ
Geçmişte de, günümüzde de en çok kullanılan en çok tercih edilen renk beyaz. Genellikle beyaz havlu kenarı işlemeleri daha yaygın. Havlu seçimlerinde de zaten genellikle beyaza ağırlık veriliyor. Temizliği ve ferahlığı simgelediği için olsa gerek hijyeni temsil eden herşeyde beyazı tercih ediyoruz. 
Ama bunun yanı sıra renkli modellerde son zamanda oldukça tutuluyor. Rengarenk çiçekli modeller, desenler, yada küçük uğur böceği ve kelebek motifleri en çok kullanılan motifler arasında. 
Dikdörtgen içerisine işlenmiş modellerin yanı çerçevesiz desenlerde mevcut. Özellikle son yıllarda saç modellerinden tutun da giyim kuşama kadar herşeyde ön plana çıkan simetrik çalışmalar havlu kenarı modellerine de yansımış durumda. Oldukça da şık duran bu modeller genellikle geometrik desenlerin oluşturduğu süslemelerle işlenmiş. 

 

ÇEYİZLERDE HALA MEVCUT
Özellikle genç kızların çeyizlerinin hala vazgeçilmez bir parçası olan bu havlu kenarları kendini zamana uyarlıyor ve asla demode olmuyorlar. El emeğine önem verenler için ayrı bir anlam ve önem taşıyan bu havlu kenarları tığ, şiş ile yapılabildiği gibi iğne ile de yapılmakta. 

Sizde modern yeni havlu kenarı örneklerini bu konuda yayın yapan dergi ve tv programlarından yada internet sitelerinden bulabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazı şeylerin modası asla geçmiyor belleklerde hatıralarda tazeliğini korudukça hayatımızda kalmaya da devam ediyor. İşte bunlardan bir tanesi de el emeği göz nuru havlu kenarı modelleri. Havlu kenarı örnekleri En güzel havl
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)