Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

16 Yaşındaki Öğrenci Steam’ı Hackledi

İngiltere'nin Manchester şehrinde yer alan Ruby Nealon tarafından Steam uygulamasında yeni bir açık bulundu.

16 Yaşındaki Öğrenci Steam’ı Hackledi
16 Yaşındaki Öğrenci Steam’ı Hackledi Berk
Bu içerik 462 kez okundu.

Valve firmasının uygulaması olan Steam her geçen gün büyüyerek bir çok oyunu bünyesinde barındırmaya devam ediyor. Ücretsiz veya belirli bir ücret karşılığı uygun fiyatlara satın alabileceğiniz oyunları bir portalda toplayan Steam oyun hayranları için bir numaralı yer denilebilir.

 

16 YAŞINDAKİ RUBY NEALON TARAFINDAN BULUNDU !

Tabi bununla beraber Valve firmasının oyunları bir alanda toplayarak bir portal oluşturduğu Steam uygulamasında zaman zaman çeşitli açıklar çıkabiliyor. Bu açıklardan biri ise kısa süre önce İngiltere’nin Manchester şehrinde bulunan 16 yaşındaki Ruby Nealon tarafından bulundu.

 

STEAM TAM OLARAK DİKKATE ALMADI

Salford Üniversitesin’de bilgisayar bilimleri okuyan Ruby Nealon bir açıktan yararlanarak kendisinin yaptığı Watch Paint Dry isimli rol yapma oyununu Steam’in haberi olmadan mağazaya ekledi. Ruby Nealon bu açık ile yaptığı konuşmada bu açığı Steam’a bildirdiği halde önemli derecede dikkate alınmamasından dolayı açığı paylaştığını belirtti.

 

VALVE'DEN YENİ BİR AÇIKLAMA GELDİ

Ancak Ruby Nealon tarafından yapılan Watch Paint Dry isimli oyun Steam mağazasından kısa bir süre sonra kaldırdı. Valve firmasının bu konu hakkında yaptığı açıklamada ise bu tür açıklara karşı önlemler alarak açıkları kapatmaya devam ettiklerini belirtti.

Bu yaşlarda bir gencin Valve gibi büyük bir firmanın oluşturduğu Steam uygulamasında açıklar bulması ise taktir edilebilecek bir davranış olduğu söylenilebilir.

steam açık bulundu steam açık buldu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı