Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Dropbox Toplam 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Son 8 ay içerisinde büyük bir kullanıcı artışı ile 500 milyon kullanıcıya ulaşan Dropbox ile ilgili yazımız sizi bekliyor.

Dropbox Toplam 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı
Dropbox Toplam 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı Berk
Bu içerik 318 kez okundu.

Teknolojinin günden güne giderek gelişmesi ile eski zamanlarda kullandığımız USB belleklerin kullanımı giderek azalıyor. Bu tür disketlerin kullanımının azalma nedenlerinden biri ise bulut depolama servislerinin internetteki yerini alması.

 

BULUT DEPOLAMA SERVİSLERİ GİDEREK ARTIYOR

Bulut depolama hizmeti veren bazı firmalar kullanıcılarına ücretsiz olarak dosyalarını barındırmaları için depolama alanı veriyorlar. Durum böyle olunca gittiğiniz her yerden dosyalarınıza ulaşabilmeniz nedeniyle bulut depolama servisleri bir çok kişi tarafından kullanılmaya başladı.

 

DROPBOX 500 MİLYON İNDİRME SAYISINA ULAŞTI !

Dünyanın en ünlü bulut depolama servislerinden biri olan Dropbox kısa süre önce yaptığı bir habere göre toplam 500 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Google Play Store üzerinden 500 milyon indirme sayısına ulaşmış olan Dropbox’un Play Store üzerindeki gerçek  indirme sayısı ise tam olarak bu değil. Bir çok akıllı telefona otomatik olarak önyükleme ile gelen Dropbox bu nedenle Play Store üzerinde bu kadar yüksek indirme sayısına ulaşmış durumda.

 

8 AY İÇERİSİNDE 100 MİLYON KULLANICI KAZANDI !

2015 yılının Haziran ayında toplam 400 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Dropbox, sekiz ay içerisinde bünyesindeki kullanıcı miktarını 100 milyon arttırarak toplam 500 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Dropbox bulut depolama servisinin toplam kullanıcı kitlesinin %75’i Amerika dışında yer aldığı söyleniyor.

Google, Apple ve Microsoft gibi dev teknoloji firmalarının kendi bulut depolama servislerini oluşturarak piyasaya sürmelerine rağmen Dropbox her geçen gün büyüyerek iyi bir gelişme gösterdiğini söyleyebiliriz.

dropbox 500 milyon kullanıcıya ulaştı dropbox 500 milyon indirmeye ulaştı dropbox nedir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı