Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

DİKKAT! Tenyalı Balık Satılıyor

Balık pazardan alınan, mezgitlerin temizliği sırasında içerisinden tenya çıktığı bildirildi.

DİKKAT! Tenyalı Balık Satılıyor
DİKKAT! Tenyalı Balık Satılıyor Cem Güner
Bu içerik 1904 kez okundu.

İstanbul'un Pendik Güzelyalı mevkisinde balık almak isteyen bir vatandaş; pazarı gezdiğini, taze olarak düşündüğü balık tezgahının önünde durarak üç çeşit balık talep ettiği, balıkçının da talep üzerine üç çeşit balığı ayrı ayrı paketleyerek verdiği ancak alışveriş esnasında balıkları çok incelemediğini belirterek, balıkların temizliği sırasında şok yaşadığını bildirdi.

 

MEZGİT'İN ÜSTÜNDE TENYAYI FARK ETTİ

Pazardan balıkları alan vatandaş; aldığı balıkların temizliğine başlayacağı esnada balıkların üzerinde beyaz bir hareketlilik fark etti. En üstte bulunan balığın süzgecinin üst kısmında bir tenyanın hareket ettiğini, Bunun üzerine balıkları detaylıca incelediğini ve bir çok balıkta tenya gördüğünü bildirdi.

 

BALIKLAR TAZE

Tenya mağduru vatandaşımız ile yaptığımız röportajda balıkların taze olduğunu belirttiği görüldü. Devamla; büyük ihtimalle satış için canlı tutulan balıkların tutulduğu tankın içerisinde balıklara verilen yemlerden balıklara tenyanın bulaştığını düşündüğünü bildirdi.

 

UCUZ ALMADIM

Piyasada mezgit fiyatının 7-8TL olduğunu belirterek ucuz bulup almış olsam hata bende derdim ancak piyasa fiyatına alınan ve taze görünen balıklar bunlar, dediği bildirildi.

 

TENYALARI FARK ETMESEYDİM

Tenyaları fark etmesinin büyük şans olduğunu belirten vatandaşımız eğer balıkları temizlerken fark etmeseydim tenya bana bulaşacaktı, dediği bildirildi.

 

OLASI TENYA TEHLİKESİNDEN KORUNMAK İÇİN

Olası tenya tehlikesinden korunmak için uzmanların önerisi, et ürünlerini -10 derece soğukta en az 5 gün saklamak ve sonrasında iyice pişirmek, az pişmiş bırakmamak bütün tenya ve bakteri tehditlerine engel olacağı bildirildi.

 

 

Balık tenyası Balıktan tenya çıktı Mezgitten tenya çıktı Tenya yenilirse ne olur Taze balıkta tenya çıktı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı