Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Iphone SE Maliyeti Açıklandı

Apple firmasının yeni akıllı telefon modeli olan Iphone SE üretim maliyeti ile ilgili yazımız yayınlandı.

Iphone SE Maliyeti Açıklandı
Iphone SE Maliyeti Açıklandı Berk
Bu içerik 791 kez okundu.

Harika tasarımı ve kusursuz işletim sistem ile Iphone serisi akıllı telefon pazarında zirvedeki yerini almış durumda. Iphone 6S serileri ile akıllı telefon gündeminde yer alan Apple firmasının yeni modeli olan Iphone SE telefonunun maliyeti kısa bir süre önce açıklandı.

 

IPHONE SE ÜRETİM MALİYETİ TOPLAM 160 DOLAR !

Iphone SE donanım parçaları ile birlikte gerekli donanımların birleştirilmesi sürecindeki üretimi için harcanan toplam miktar 160 dolara mal oluyor. Iphone SE’nin piyasadaki satış fiyatı ise Amerika için  399 dolar ve Türkiye için ise satış fiyatı 1.999 TL oluyor.

 

ÜLKEMİZDE SATIŞ FİYATI 1999 TL !

Iphone SE ülkemize giriş yaparken ödenen vergiler ve döviz kurları ile birlikte eklenen kar oranlarının sonucunda 1.999 TL ile ülke topraklarımıza giriş yapıyor. Üretim maliyeti Türk Lirası cinsinden hesaplandığında 460 TL tutan bir telefonun ülkemizde satış fiyatının 1.999 TL olması iç açıcı bir durum değil.

 

APPLE'NİN KAR MARJI ÇOK YÜKSEK 

Tabi bununla birlikte Apple firmasının Iphone seri telefonlarında kar marjını bu kadar yüksek seviyede tutmaları yeni çıkacak olan Iphone 7 Serisi için nasıl sonuçlar doğuracağı konusunda sosyal medya üzerinden çeşitli yorumlar bulunuyor.

ıphone se ıphone se üretim fiyatı ıphone se satış fiyatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı