Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Online Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde nelere dikkat etmeliyiz ?

Online Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Online Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Cem Güner
Bu içerik 847 kez okundu.

Bu günlerde insanların online alışveriş dedikleri olay çok yoğun kullanılıyor fakat insanlar bunun olumsuz etkilerinden korkarak, bazı şeyleri göz ardı ederek bunu yapıyorlar. Buda git giderek artıyor peki insanlar önlemlerini nasıl almalı?

 

SİTE GÜVENİLİR BİR SİTE OLMALI

Öncelikle alışveriş yapacağı sitenin güvenilir olup olmadığına bakmalı malum dolandırıcılar sitenin sahtesini de yapıyorlar birde alacağı ürünün piyasada ki fiyatından aşırı derece düşük olmaması gerekir.

 

ÜRÜNÜN FİYATI PİYASA FİYATININ ÇOK ALTINDA OLMAMALI

Eğer bir ürünün fiyatının piyasadaki değerinden çok düşük olup olmadığını anlamak için fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Bu çok faydalı olacaktır.

 

SADECE KAPIDA ÖDEME VARSA DİKKAT EDİN !

Bir internet sitesinde sadece kapıda ödeme işlemi var ise bu internet sitenin dolandırıcı bir site olması yüksektir çünkü dolandırıcıların yaptığı siteler sanal pos hizmeti alamıyorlar bu yüzden alışveriş yapacağınız sitenin bu özelliği çok önemlidir.

 

ALIŞVERİŞ YAPACAĞINIZ SİTEYİ İNTERNETTE ARAŞTIRIN

Sitenin güvenilir olup olmadığını, sosyal medya hesabının araştırarak da kolaylıkla anlayabilirsiniz alışverişinizden sonra e-postanıza gelecek olan sipariş numaranızı silmeyin çünkü bu size bir delil olacaktır. İnternet sitesinin yorumlarını inceleyin bu faydası olacaktır toplumda çok konuşulan internet sitelerinden alış-veriş yapabilirsiniz. Toplumda ki sahtekârlıklara karşı çok dikkatli olmalıyız önümüze gelen her internet sitesinden alışverişimizi yapmamalıyız. Önlemlerimizi alıp da alışverişimizi gerçekleştirmeliyiz. Aldığımız ürünler elimize geç ulaşabilir bu önemli bir sorun değildir. Önemli olan ürünün sitedeki gibi görünmesidir.

 

3D GÜVENLİK KULLANIN

İnternet sitesinden alışveriş yapacağınız zaman kredi kartı ile 3D Secure(3D güvenlik) kullanın bunun faydası da şudur: internette banka kartı ve kredi kartı ile yaptığımız alışverişlerin güvenliğinin sağlanması amaçlı yapılandırılmış bir sistemdir. Günden güne artan teknoloji sayesinde internette sınırlı olsa da güvenli bir alışveriş gerçekleştirebiliyoruz.

 

GÜVENLİK SERTİFİKALARI (https://)

Güvenlik sertifikasını da kontrol edebilirsiniz kontrol etmek için de web sitesin de güvenlik sertifikası’nın logoları(simgeleri) bulunur yaygın olarak kullanılan sertifikalar arasında; TRUSTE, COMODO, GlobolSign vardır. Ve tabiki de internet adresinin doğru yazımını kontrol edin. Size iyi alışverişler.

 

Bazı güvenilir alışveriş siteleri

  • www.hepsiburada.com
  • www.bimeks.com
  • www.vatanbilgisayar.com
  • www.markafoni.com
  • www.trendyol.com

 

Online alışveriş İnternetten alışveriş İnternetten telefon almak İnternetten ucuz eşya almak Dolandırıcılar kapıda ödeme seçeneğini kullanıyor Güvenilir alışveriş siteleri Sitenin güvenilir olduğunu nasıl anlarız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı