MAÇ SONUÇLARI

Alışverişte Türkiye'den daha ucuz Ülkeler

Alışverişte Türkiye'den daha ucuz Ülkeler hangileridir, nereden ne alınmalı ?

Alışverişte Türkiye'den daha ucuz Ülkeler
Bu içerik 1244 kez okundu.

Her insan gönlünce alış-veriş yapmak ister. Fakat bu durumda akla ilk olarak “Ekonomik açıdan alacağım ürünleri nereden alabilirim?” sorusu gelir. Dünya üzerinde Türkiye’ den daha ucuz olan alışveriş ülkeleri vardır. Elektronik ürünler, küçük ev eşyaları, kıyafet, tekstil ürünleri, kozmetik ürünler düşünüldüğünde hepsi için farklı ülkelerde ucuz olduğu unutulmamalıdır.

Kısaca Türkiye’ye göre daha ucuz ürünler alabileceğiniz yerlerden bahsedelim.

 

ELEKTRONİK EŞYA

Tayland, Singapur, Amerika Birleşik Devleti ve Dubai fotoğraf makinesi almak için Türkiye’ye kıyasla oldukça ucuzdur. Özellikle Amerika Birleşik Devleti’nin ürünleri orijinal olması ve ucuzluğu ile dikkat çeker. Bilgisayar almak için de Amerika Birleşik Devleti, Singapur, Çin, Tayland ve Dubai ekonomik açıdan çok karlı olacağınız ülkelerdir.

Özellikle Amerika da Apple shoplarda yapılan açılışa özel ya da promosyon ürünler ile alış- verişin adresi olmuştur. Yine Amerika’da internet üzerinden yapılan alış verişlerde dükkânlardan alınan ürünlere göre daha düşük vergi uygulanması ile alacağınız ürün daha hesaplı olmaktadır. Singapur ve Dubai’de Türkiye’ye göre bilgisayarlar daha ucuza satılmaktadır.

 

KOZMETİK ÜRÜNLERİ

Kozmetik ürünleri ele alırsak ucuzluğun adresi olarak ilk akla gelen ülke Amerika Birleşik Devleti’dir. Marka tutkunu iseniz sizin için en uygun şehir Paris olacaktır. Almanya, Fransa gibi Avrupa ülkeleri kozmetik ürünlerin satışında yaptıkları kampanyalar ile oldukça dikkat çekmektedir. Dubai’de kozmetik ürünlerde uygun fiyatları ile alışverişin adresi olmuştur.

Türkiye’deki kozmetik ürünlerin fiyatları düşünüldüğünde, Almanya, Fransa ve Dubai’deki fiyatlar nerede ise yarı yarıya fark etmektedir. Uzakdoğu’da ise Çin, Endonezya, Tayland, Singapur ve Tayvan Türkiye’ye göre daha ucuz olan ülkeler arasında yer alır. Bu Uzakdoğu ülkeleri alışveriş için oldukça dikkat çeken yerlerdir.

 

GİYİM ÜRÜNLERİ KONUSUNDA

Kıyafet almak için Amerika Birleşik Devleti, Tayland, Sri Lanka, Çin ve Dubai başta gelir. Tayland hem kaliteli işçilik hem de orijinal kıyafetler açısından oldukça ucuz bir ülkedir. Çin’de çok katlı kıyafet satan özel alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Oldukça hesaplı kıyafetlerin satıldığı Çin, Türkiye’ye göre daha ucuzdur.

 

MARKA ÜRÜNLERDE

Dubai ise orijinal marka tutkunları için en ekonomik yerdir. Uygun fiyatlarda kıyafet ve ayakkabı almak için en uyun adres Dubai’dir. Ünlü markaların ve taklitlerinin bulunduğu Vietnam dünyaya ucuz olarak ayakkabı ve çanta üretimi yaparak ihraç eden ülkedir. Türkiye’deki fiyatlar düşünüldüğünde Vietnam’ın ne kadar ucuz olduğunu anlayacaksınız.

 

ZİYNET EŞYALARI

İnsanlar için takıda önemli bir yer tutar. Pırlanta almak için Tayland, altın için Dubai, safarin için ise Sri Lanka en başarılı ve Türkiye’ye göre daha ucuz yerlerdir. Takı setlerinde ise Amerika başta gelir. Türkiye’ye göre takı fiyatları Amerika’da % 30 oranlarında daha ucuzdur. Doğal takı almak isteyenlerin tercihi ise Kenya, Tanzanya, Hindistan ve Tayland olmaktadır.

 

Alışveriş İnternetten alışveriş Türkiye'den ucuz ülkeler Yurt dışında hangi ürünler ucuzdur
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke