MAÇ SONUÇLARI

1500 Yıllık Mumyanın Ayakkabısı Görenleri Şaşırttı

2800 metre derinlikten çıkartılan mumyanın kalıntıları arasından oldukça ilgi çeken bir şey bulundu !

1500 Yıllık Mumyanın Ayakkabısı Görenleri Şaşırttı
Bu içerik 771 kez okundu.

Kısa bir süre önce Altay Dağlarında 2.800 metre derinliğinden çıkartılan mumyanın kalıntıları arasından oldukça dikkat çeken bir şey bulundu. 2800 metre derinliğinden çıkartılan bu mumyanın kalıntılarından biri ise spor ayakkabısını andıran bir ayakkabı !

 

TÜRK SOYUNDAN GELME İHTİMALİ BULUNUYOR !

Mirror tarafından kısa süre önce yapılan habere göre 2.800 metre derinliğinden çıkartılan bu mumyanın Türk soyundan gelme ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.

Çıkartılan bu mumyanın Göktürklerin eskiden egemenliklerini sürdürdüğü yerlerden birinde çıktığı uzmanlar tarafından belirtildi.

 

ORHUN ABİDELERİ KADAR ÖNEM TAŞIYOR !

Ayrıca Khovd Müzesi yetkilileri tarafından yapılan kazılarda çıkartılan eşyaların Orhun Abideleri kadar önem taşıdığı düşünülüyor. Günümüze kadar zarar görmeden gelen bu kalıntıların deve ve koyun yününden yapılarak oldukça iyi korunmuş oldukları düşünülüyor.

 

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BİNLERCE PAYLAŞIM ALDI !

Khovd Müzesinde yetkili konumda çalışan B. Sukhbaatar bu mumyanın önemli birine ait olduğunu düşünüyor. 2800 metre derinlikten çıkartılan bu mumyanın en dikkat çeken yönlerinden birinin ayakkabı olması ise sosyal medya üzerinden oldukça ilgi çekici bulundu. Sosyal medya üzerinden binlerce paylaşım alan bu durum ile ilgili bir çok yorum yapılmış durumda.

 

mumyanın kalıntıları ilgi çekti 2800 metre derinlikten mumya çıkartıldı 1500 yıllık mumya bulundu
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke