MAÇ SONUÇLARI
ANTALYASPOR 1 - 1 RIZESPOR             PALERMO 1 - 4 TORINO             ALANYASPOR 0 - 2 BURSASPOR             HULL 0 - 2 STOKE             SAMPDORIA 2 - 1 GENOA             AKHISAR BLD.G.SPOR 1 - 0 ADANASPOR             GALATASARAY 0 - 1 TRABZONSPOR             ESPANYOL 3 - 3 EIBAR             BOURNEMOUTH 0 - 0 TOTTENHAM             ALANYASPOR 0 - 2 BURSASPOR             DARMSTADT 3 - 1 WOLFSBURG             FREIBURG 2 - 1 AUGSBURG             LEVERKUSEN 0 - 3 HOFFENHEIM             ARSENAL 0 - 0 MIDDLESBROUGH             BURNLEY 2 - 1 EVERTON             LEICESTER 3 - 1 CRYSTAL PALACE             WEST HAM 1 - 0 SUNDERLAND             VALENCIA 2 - 3 BARCELONA             LYON 1 - 3 GUINGAMP             AKHISAR BLD.G.SPOR 1 - 0 ADANASPOR             GALATASARAY 0 - 1 TRABZONSPOR             LIVERPOOL 2 - 1 WEST BROM             BAYERN 2 - 0 GLADBACH             SOCIEDAD 3 - 0 ALAVES             BORDEAUX 1 - 1 NANCY             LILLE 2 - 1 BASTIA             MILAN 1 - 0 JUVENTUS             GRANADA 0 - 0 SPORTING GIJON             

REKLAMI KAPAT / GÖSTER

Zehirli Balon Balığı Ege Denizine Yayıldı

Zehirli balon balığının kısa süre içerisinde Akdeniz için tehdit oluşturabileceği söyleniyor !

Zehirli Balon Balığı Ege Denizine Yayıldı
Bu içerik 619 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Kısa bir süre önce Güllük Körfezinde iki balıkçı zehirli balon balığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Hint okyanusu üzerinden Ege Denizi’ne yayıldığı belirtilen zehirli balon balığı ile ilgili bir çok uyarı yapıldı.

 

EGE DENİZİNE GİDEREK YAYILIYOR !

AA Muhabirine yapılan açıklamada Hint okyanusu üzerinden Ege Denizi’ne zehirli bir tür olan balon balığının giderek yayıldığı söylendi.

Zehirli bir balık türü olan balon balığının tetrodotoksin zehrini içermesi nedeniyle avlanması  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştı.

 

KESİNLİKLE TEMAS EDİLMEMESİ GEREKİYOR !

Metin tarafından yapılan açıklamada bu balığın ağlara takılması halinde bu balık ile kesinlikle temas edilmemesi gerektiği söylendi.

Zehirli bir tür olan bu balon balığının tetrodotoksin isimli bünyesinde barındırdığı zehir'in 2 miligramı ortalama 50 kilo ağırlığındaki bir bireyi öldürebilecek güçte bulunuyor.

 

YÜKSEK MİKTARDA TETRODOTOKSİN İÇERİYOR !

Bu balığın iç organları ile birlikte deri altında ve kas yapısında yüksek miktarda tetrodotoksin bulunması nedeniyle temas haline geçilmemesi önem içeriyor.

Tetrodotoksin zehri içeren balon balığının Yunanistan'ın batı kıyılarında yayıldığını ve kısa süre içerisinde Akdeniz içinde tehdit oluşturabileceği Metin tarafından bildirildi.

 

ÜREME DÖNEMİNDE OLAN DİŞİLERDE ZEHİR DAHA FAZLA !

Üreme döneminde olan dişi balon balığı türlerinde tetrodotoksin zehrinin daha yoğun olduğu açıklandı.  Bu balık ile temasa geçildiğinde ise kendini şişirerek üzerindeki dikensi doku aracılığıyla tetrodotoksin zehrini dışarı saldığı belirtildi.

 

zehirli balon balığı zehirli balon balığı ege denizine yayıldı zehirli balon balığı akdeniz için tehdit oluşturuyor
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke