Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Zehirli Balon Balığı Ege Denizine Yayıldı

Zehirli balon balığının kısa süre içerisinde Akdeniz için tehdit oluşturabileceği söyleniyor !

Zehirli Balon Balığı Ege Denizine Yayıldı
Zehirli Balon Balığı Ege Denizine Yayıldı Berk
Bu içerik 838 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Kısa bir süre önce Güllük Körfezinde iki balıkçı zehirli balon balığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Hint okyanusu üzerinden Ege Denizi’ne yayıldığı belirtilen zehirli balon balığı ile ilgili bir çok uyarı yapıldı.

 

EGE DENİZİNE GİDEREK YAYILIYOR !

AA Muhabirine yapılan açıklamada Hint okyanusu üzerinden Ege Denizi’ne zehirli bir tür olan balon balığının giderek yayıldığı söylendi.

Zehirli bir balık türü olan balon balığının tetrodotoksin zehrini içermesi nedeniyle avlanması  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştı.

 

KESİNLİKLE TEMAS EDİLMEMESİ GEREKİYOR !

Metin tarafından yapılan açıklamada bu balığın ağlara takılması halinde bu balık ile kesinlikle temas edilmemesi gerektiği söylendi.

Zehirli bir tür olan bu balon balığının tetrodotoksin isimli bünyesinde barındırdığı zehir'in 2 miligramı ortalama 50 kilo ağırlığındaki bir bireyi öldürebilecek güçte bulunuyor.

 

YÜKSEK MİKTARDA TETRODOTOKSİN İÇERİYOR !

Bu balığın iç organları ile birlikte deri altında ve kas yapısında yüksek miktarda tetrodotoksin bulunması nedeniyle temas haline geçilmemesi önem içeriyor.

Tetrodotoksin zehri içeren balon balığının Yunanistan'ın batı kıyılarında yayıldığını ve kısa süre içerisinde Akdeniz içinde tehdit oluşturabileceği Metin tarafından bildirildi.

 

ÜREME DÖNEMİNDE OLAN DİŞİLERDE ZEHİR DAHA FAZLA !

Üreme döneminde olan dişi balon balığı türlerinde tetrodotoksin zehrinin daha yoğun olduğu açıklandı.  Bu balık ile temasa geçildiğinde ise kendini şişirerek üzerindeki dikensi doku aracılığıyla tetrodotoksin zehrini dışarı saldığı belirtildi.

 

zehirli balon balığı zehirli balon balığı ege denizine yayıldı zehirli balon balığı akdeniz için tehdit oluşturuyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı