MAÇ SONUÇLARI

Buldukları Balina Kusmuğu Sayesinde Ev Alabilecekler

Sahil kenarında gezerken buldukları balina kusmuğu sayesinde yeni bir ev alabilecekler.

Buldukları Balina Kusmuğu Sayesinde Ev Alabilecekler
Bu içerik 819 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Kısa bir süre önce İngiltere'nin Lancashire şehrinin Overton köyünde yaşamını sürdüren bir çift tarafından parfüm yapımında kullanılan bir balina kusmuğu bulundu.

 

ÇİFT SAHİL KENARINDA GEZERKEN RASTLADI !

Middleton sahillerinde gezerken Gary ve Angela çifti sahil kenarında taş şekline benzeyen gümüş bir cisme rastladı. Yuvarlak şeklini almış gümüş cismin yanına yaklaşarak çift bu cismin ne olduğunu anlamaya çalıştı.

Gary ve Angela çifti bir süre önce okudukları bir gazetede yer alan haberde bu cisme oldukça benzeyen balina kusmuğunun bir ev fiyatına satıldığını hatırladıklarında bu cismi eve getirdiler.

 

2013 YILINDA BULUNAN BALİNA KUSMUĞU 480 BİN TL DEĞERİNDEYDİ !

Gary, evinde bulunan bir teraziye balina kusmuğunun ağırlığını öğrenmek için balina kusmuğunu teraziye koydu. 2013 yıllarında bulunan başka bir balina kusmuğunun 2.7 kilogram ağırlığıyla 480 Bin TL değerinde olduğu açıklanmıştı.

Gary ve Angela buldukları balina kusmuğunu satmak amacıyla alıcı arayışına girdiler. Gary bu konu hakkında verdiği açıklamada balina kusmuğunu istediği fiyata satmaları sonucunda yeni bir ev alacaklarını belirttiler.

 

PARFÜM YAPIMINDA KULLANILAN NADİR BİR MATERYAL !

Balina kusmuğu ise parfüm yapımında kullanıldığından ve oldukça nadir bulunmasından dolayı değerli bir materyal haline geliyor. Balina kusmuğu yıllar içerisinde balinanın bağırsaklarında güneş ve tuzlu su görmesi sebebiyle yumru şeklini alıyor.

Oldukça nadir görünen balina kusmuğu ise parfüm firmaları tarafından oldukça talep görüyor.

 

sahil kenarında balina kusmuğu buldular balina kusmuğu
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke