Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Oyun Oynayan Görevli Tren Kazasına Sebep Oldu

Tren görevlisi telefonundan oyun oynadığından dolayı kazaya sebep oldu.

Oyun Oynayan Görevli Tren Kazasına Sebep Oldu
Oyun Oynayan Görevli Tren Kazasına Sebep Oldu Berk
Bu içerik 399 kez okundu.

Teknolojinin gelişmelerini göz önünde bulundurduğumuzda teknolojik gelişmelerin hayatımızı büyük bir ölçüde kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Ancak teknolojiyi doğru bir şekilde kullanmak oldukça önem içeriyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde seyir halinde olan trenin kaza yapması ile ilgili ayrıntılar duyuruldu.

 

KAZA SONUCUNDA 11 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ !

Bavyera Eyaletinde kısa süre önce gerçekleşmiş olan tren kazasının sonucunda 11 kişi hayatını kaybetmişti. Bu kaza ile ilgili yapılan araştırmalarda kazaya sebebiyet veren olay herkesi şaşırttı.

 

GÖREVLİ TELEFONDAN OYUN OYNUYORDU !

Şubat ayında gerçekleşmiş olan bu tren kazasının sorumlusu trafik kontrol görevlisiydi. Trenlerin geçişi sırasında trafik kontrolü görevlisi akıllı telefonundan oyun oynaması nedeniyle hatalı bir yönlendirmeye sebep oldu.

 

ACİL DURUM NUMARASINI YANLIŞ TUŞLADI !

Bu hatalı yönlendirmeyi kısa bir süre sonra anlamış olan görevli, makinistlere yaptığı bu hatalı yönlendirmeyi bildirmek amacıyla acil durum numarasını aradı. Ancak trafik kontrolü görevlisinin acil durum numarasını hatalı tuşladığı öğrenildi.

Yaşanan bu olayın sonucunda iki trenin karşılıklı çarpışması sonucunda 11 kişi hayatını kaybetti. Bu kazaya sebep olan trafik kontrol görevlisi tutuklandı.

tren kazası tren kazası almanya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı