Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları
Adanaspor Haberleri Akhisar Belediyespor Haberleri Antalyaspor Haberleri Beşiktaş Haberleri Bursaspor Haberleri Çaykur Rizespor Haberleri Fenerbahçe Haberleri Galatasaray Haberleri Gaziantepspor Haberleri Gençlerbirliği Haberleri İstabul Başakşehirspor Haberleri Kardemir Karabükspor Haberleri Kasımpaşaspor Haberleri Kayserispor Haberleri Multigroup Alanyaspor Haberleri Torku Konyaspor Haberleri Osmanlıspor Haberleri Trabzonspor Haberleri

Kömür Üretim Firması Peabody Energy İflas Etmek Üzere

Peabody Energy kömür üretim firması yaşanan finansal sorunlardan dolayı iflas edecek noktaya geldi.

Kömür Üretim Firması Peabody Energy İflas Etmek Üzere
Kömür Üretim Firması Peabody Energy İflas Etmek Üzere Berk
Bu içerik 1371 kez okundu.

Peabody Energy kömür üretim firması  kömür sektöründe yaşanan durgunluk sebebiyle finansal sorunlar yaşıyordu. Bu durumun sonucunda alıcılarına yapılması gereken ödemelerin ve borçların yeniden yapılandırılması için iflas mahkemesine başvurdu.

 

SON 3 YILDA İŞ GÜCÜ %20 AZALTILDI !

Yapılan açıklamada Peabody Energy firmasının son üç yıl içerisinde iş gücünü %20 azaltmasına rağmen 10.1 milyar borcu olduğu açıklandı.

Kömür endüstrisinde yaşanan bu durgunluğun bazı sebepleri var. ABD’de kaya gazı üretiminin hız kazanması ve kömür talebinin son yıllarda düşük olması kömür sektörünü olumsuz yönde etkiliyor.

 

KÖMÜR ÜRETİMİNDE BÜYÜK DÜŞÜŞ YAŞANDI !

ABD’de yapılan istatistiksel araştırmalar sonucunda 2008 yılında çıkartılan kömür miktarı 1,17 milyar tondu. 2016 yılında yıllık üretilen kömür miktarı ise büyük bir gerileme yaşayarak 752 milyon tona düştü.

Kömür kullanımının azalma sebeplerinden bir diğeri ise Amerikanın ilk defa elektrik üretiminde doğalgaz kullanmasından kaynaklanıyor.

 

ŞİRKET DEĞERİ 2008 YILINDA 20 MİLYAR DOLARDI !

Peabody Energy firmasının 2008 yılında şirket değeri 20 milyar doları bulmuştu.

Ancak son zamanlarda çeşitli finansal sorunlarla karşı karşıya kalan Peabody Energy firmasının ne tür bir çözüm bulacağı merak konusu oluyor.

kömür üretim firması iflas ediyor peabody energy iflas ediyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Avrupa Ligine Veda Etti! Beşiktaş - Lyon maçı geniş özeti
Beşiktaş Avrupa Ligine Veda Etti! Beşiktaş - Lyon maçı geniş özeti
Galatasaray - Fenerbahçe maçı ne zaman saat kaçta?
Galatasaray - Fenerbahçe maçı ne zaman saat kaçta?