MAÇ SONUÇLARI

Tehlikeli Fidye Virüsü Hız Kesmeden Yayılıyor

Son yıllarda hızla yayılan fidye virüsü kullanıcıların kişisel dosyalarının silinmesine sebep olabiliyor !

Tehlikeli Fidye Virüsü Hız Kesmeden Yayılıyor
Bu içerik 661 kez okundu.

Bilgisayar güvenliği alanında yapılan çalışmalar günden güne gelişme gösteriyor. Ancak durum her ne kadar böyle olsa da bilgisayar güvenliği hakkında yeterli bilgi birikimine sahip olmayanlar kişisel verilerin güvenliği hakkında sorun yaşayabiliyorlar.

 

BİLGİSAYARINIZIN KİLİDİNİ AÇMAK İÇİN ÜCRET TALEP EDİYOR !

Son yıllarda hız kesmeden kötü amaçlı yazılımcılar tarafından yapılan virüs çeşitlerinden yeni bir tanesi hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Fidye virüsü olarak adlandırdığımız bu virüs türü bilgisayarınıza girmesi sonucunda bilgisayarınızın kilitlenmesine sebep oluyor. Ve bilgisayarınızın kilidinin kaldırılması için belirli bir ücret ödemenizi talep ediyor.

 

VİRÜS İSMİNİ TESTERE FİLMİNDEN ESİNLENMİŞ !

Bu fidye virüslerinden yeni bir tanesi son günlerde giderek yayılmaya başladı. Virüsün yapımcısı yeni çıkardığı bu virüse Jigsaw ismini koydu. Virüse verdiği bu ismi Testere filminde yer alan Jigsaw isimli karakterden esinlendiği düşünülüyor.

 

HER SAAT BAŞI BİR DOSYAYI SİLİYOR !

Jigsaw isimli bu virüs bilgisayarınıza bulaştıktan sonra 150$ ödemeyi yapmadığınız taktirde her saat başı bir dosyayı sileceğini ve 72 saat sonunda bilgisayarınızda bulunan tüm dosyaları sileceğini belirtiyor.

Ayrıca bilgisayarınızı kapatıp açmanız sonucunda 1000 dosyayı sileceğini belirten Jigsaw virüsü 150$ değerinde Bitcoin ödemesi yaptığınız taktirde silinen dosyaları geri getireceğini belirtiyor.

 

fidye virüsü fidye virüsü yayılıyor fidye virüsü tehlikesi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke