MAÇ SONUÇLARI

Mars Gıda Bazı Ürünlerinin Haftada Bir Tüketilmesi Gerektiğini Söylüyor

Snickers gibi çikolata markalarının arkasında yer alan Mars Gıda ile ilgili yeni bir haber geldi !

Mars Gıda Bazı Ürünlerinin Haftada Bir Tüketilmesi Gerektiğini Söylüyor
Bu içerik 616 kez okundu.

Çeşitli koruyucular ve yüksek şeker oranları içeren paketlenmiş gıdaların fazla tüketimi sağlık açısından problem yaratabiliyor. Bu konu ile ilgili Snickers gibi çikolata markalarının sorumlu firmalarından biri olan Mars Gıda yaptığı açıklamada bazı ürünlerinde bulunan yüksek yağ, şeker ve tuz oranı nedeniyle bu tür ürünlerin haftada bir kez tüketilmesinin uygun olduğunu söylüyor.

 

İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN ÜRÜN LİSTESİNİ YAYINLAYACAK !

Kısa süre önce BBC Türkçe tarafından yapılan yeni bir habere göre, Mars Gıdanın haftada bir kez tüketilmesi uygun gördüğü ürünlerde etiketler kullanılacağını ve internet sitesi üzerinden bu tür ürünlerin bir listesinin paylaşılacağını bildirildi.

 

SIKLIKLA TÜKETİLMEMESİ GEREKEN ÜRÜNLER %5 ORANINDA

Mars Gıda, bazı ürünlerinde lezzet oranını korumak adına daha fazla şeker, tuz ve yağ kullandığını açıklamıştı. Mars Gıda tarafından yapılan bu açıklamada sıklıkla tüketilmemesi gereken ürünlerin %5 oranında olduğu bildirildi.

 

ŞEKER, YAĞ VE TUZ ORANINI AZALTACAKLAR !

Mars Gıda, önümüzdeki 5 yıl içerisinde daha sağlıklı ürünler satmak amacıyla ürünlerin içerisindeki yağ, şeker ve tuz oranını azaltacağını belirtiyor. Ayrıca Mars Gıda, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan tavsiyelerin dikkate alındığını belirtti.

mars gıda snackers tüketimi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke