MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Sağlık Bakanlığından Kaya Tuzu İçin Önemli Uyarı

Kullanımı son günlerde giderek artan kaya tuzları ile ilgili Sağlık Bakanlığından yeni bir haber geldi.

Sağlık Bakanlığından Kaya Tuzu İçin Önemli Uyarı
Bu içerik 476 kez okundu.

Son günlerde popülerliğinin oldukça artması nedeniyle sofralarda yer almaya başlamış olan kaya tuzu ile ilgili Sağlık Bakanlığından önemli bir uyarı geldi.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN YENİ BİR RAPOR HAZIRLANDI !

Kaya tuzunun yapısında 84 ayrı mineral bulunduğu iddia ediliyordu. Bu durum ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından “Kaya Tuzu Hakkındaki Gerçekler” isminde yeni bir rapor hazırlandı.

Bu raporda kaya tuzunun bileşenleri arasında insan sağlığını tehlikeye atabilecek olan plütonyum maddesinin bulunduğu yer alıyor.

 

ATOM BOMBASININ YAPIMINDA KULLANILAN MALZEME İÇERİYOR !

Atom bombasının yapımında kullanılan malzemelerden biri olan plütonyumun insan sağlığı açısından oldukça riskli olduğu söyleniyor.

Sağlık Bakanlığı, hazırlanan bu raporda son zamanlarda kullanımı oldukça artan Himalaya Tuzları ile ilgili bir uyarıda da bulundu. Himaliya Tuzlarının yapısında 84 ayrı mineral bulundurduğu ve insan sağlığı açısından önemli olduğunu belirten söylentilerinin doğru olmadığı açıklandı.

 

FAZLA TÜKETİMİ SAĞLIK SORUNLARINA NEDEN OLABİLİR !

Kaya tuzunun astım ve alerjiyi tedavi ettiği ile ilgili bilimsel bir veri bulunmuyor. Yüksek miktarda tüketilmesinin sonucunda kaya tuzu hipertansiyon ve kalp yetersizliği gibi sağlık sorunlarına neden olabilir.

 

himalaya tuzları kaya tuzu tehlikeli kaya tuzları zararları
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke