MAÇ SONUÇLARI

Microsoft ABD Hükümetine Dava Açtı

Microsoft, ABD hükümetinin kullanıcı bilgilerine kullanıcının bilgisi olmadan ulaşması sebebiyle ABD hükümetine dava açtı.

Microsoft ABD Hükümetine Dava Açtı
Bu içerik 304 kez okundu.

Kısa süre önce Apple ile FBI arasında bir olay yaşanmıştı. Apple ile FBI arasında yaşanan bu olaydan sonra ABD hükümeti ile teknoloji firmaları arasında yer alan davalara yeni bir tane daha ekleniyor.

 

MİCROSOFT, ABD HÜKÜMETİNE DAVA AÇTI !

Dünya devi teknoloji firması Microsoft, hükümet birimleri ile yaşadığı bazı sorunlar nedeniyle ABD hükümetine kısa süre önce dava açtı.

ABD hükümet birimleri, kullanıcı bilgilerine kullanıcıların haberleri olmadan erişim sağlıyordu. Bu durum Microsoft’un ABD hükümetine dava açmasına neden oluyor.

 

KULLANICI HESAPLARINA İZİNSİZ GİREREK KİŞİSEL BİLGİLERİ İNCELİYORLAR !

Microsoft tarafından yapılan iddialara göre ABD güvenlik birimleri, Microsoft’un bulut hizmetinin kullanıcı hesaplarına izinsiz bir şekilde girerek kullanıcıların kişisel bilgilerini inceliyorlar.

ABD güvenlik birimleri, yasaya göre gerekli durumlarda kullanıcıların özel dosyalarına ulaşabilmesi yasadışı bir işlem değil. Ancak Microsoft’a göre güvenlik birimlerinin özel dosyalara ulaşım sağlarken kullanıcılara haber vermemesi anayasaya aykırı bir işlem oluyor.

 

2600 DOSYAYA GİZLİLİK KARARI GETİRİLDİ !

Microsoft tarafından bu durum ile ilgili yapılan açıklamada hükümet tarafından son 18 ay içerisinde toplam 2600 dosyaya gizlilik kararı getirilerek kullanıcılarının bu durum ile ilgili bilgilendirilmesi önlendi.

Bu davanın sonucu ile ilgili net bir yorum yapmak yanlış olacağından bu davanın sonucunu yetkili kurumlara bırakmakta fayda var.

 

microsoft abd hükümetine dava açtı microsoft dava açtı microsoft
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke