Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Sony Depremden Dolayı Üretimi Durdurdu

Dünya devi teknoloji firmalarından biri olan Sony, yaşanan depremler nedeniyle görüntülü kamera sensörü üretimini durdurduğunu açıkladı.

Sony Depremden Dolayı Üretimi Durdurdu
Sony Depremden Dolayı Üretimi Durdurdu Berk
Bu içerik 390 kez okundu.

Japonya’da yaşanan depremler dünya devi teknoloji firmalarının fabrikalarında üretim faaliyetlerinin durdurulmasına sebep oldu.

 

DEPREMLER TEKNOLOJİ FİRMALARINIDA ETKİLEMİŞ DURUMDA !

Uzak Doğuda’da yaşanan bir çok deprem ekonomi ile birlikte teknoloji firmalarını da etkilemiş durumda. Geçtiğimiz Şubat ayında Tayvan’da gerçekleşen depremler nedeniyle bazı teknoloji firmalarının üretim faaliyetlerinde yavaşlama olmuştu.

 

DEPREMLER NEDENİYLE KAMERA SENSÖRÜ ÜRETİM FAALİYETLERİ DURDURULDU !

Kısa süre önce Japonya’da gerçekleşen depremler nedeniyle teknoloji firmalarından biri olan Sony’nin kamera sensörü üretimi yaptırdığı Kumamoto firması üretim faaliyetlerini durdurulmuştu.

Apple gibi bir çok dünya devi teknoloji firmasına Kumamoto, görüntülü kamera sensörü tedariki sağlıyor. Sony tarafından yapılan açıklamada Japonya’da gerçekleşen depremler nedeniyle kamera üretimi bir süreliğine durduruldu.

 

SONY, GÖRÜNTÜLÜ SENSÖR ÜRETİMİNDE %40 PAZAR PAYINA SAHİP !

Sony, görüntülü sensör üretiminde %40 oranında bir pazar payına sahip durumda. Sony tarafından yapılan açıklamada bünyesinde yeterli miktarda görüntülü kamera sensörüne sahip olduğunu ve diğer teknoloji firmalarının bu konuda sorun yaşamayacağını belirtti.

Yaşanan depremler nedeniyle üretim faaliyetlerinin durdurulması teknoloji firmaları açısından ilerleyen günlerde sorun yaratabilir.

sony üretim faaliyetlerini durdurdu sony
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı