MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             EINTRACHT FRANKFURT 0 - 0 HOFFENHEIM             MALAGA 1 - 1 GRANADA             OSASUNA 0 - 3 BARCELONA             Rizespor 0 - 1 Kasımpaşa             BAYERN 5 - 0 WOLFSBURG             Köln 1 - 1 Dortmund             HAMBURG 1 - 0 AUGSBURG             

İngiltere'de İdrardan Elektirik Üretildi

İngiltere'de araştırmacılar tarafından yapılan deneyler sonucunda idrar ile elektrik enerjisi üretildi.

İngiltere'de İdrardan Elektirik Üretildi
Bu içerik 793 kez okundu.

Birstol Üniversitesinde araştırmacılar tarafından yapılan bir deneyde idrarı yakıt hücresi ile birleştirerek elektriğe dönüştürmeyi başardılar.

 

PİL VE TELEFONLARDA BU ENERJİ KULLANILABİLECEK !

Araştırma ekibi idrar kullanılarak üretilen elektriğin pillerde depolanabileceğini veya telefon gibi elektrikle çalışan cihazlarda kullanılabileceğini belirtti.

Araştırmacılar bu projenin başarılı olması sonucunda ucuz ve doğa dostu bir elektrik enerjisinin tüm dünya tarafından kullanılabileceğini açıkladı.

 

PROJE HENÜZ GELİŞTİRİLME AŞAMASINDA !

Projenin henüz geliştirilme aşamasında olduğunu belirten araştırmacılar bu projenin gelecekte başarılı olacağını düşünüyorlar.

Bristol Üniversitesi Profesörü “Ekibimizin yoğun çalışmaları sonucunda üretmeyi başardığımız Mikrobiyal Yakıt Hücreleri teknolojisinde, havasız ortamda bulunan bakterileri idrar yoluyla besleyebiliyoruz. Bu bakterilerin idrar sayesinde elektron üretebileceğini düşünüyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Profesör bakterilerin idrar yoluyla ürettiği elektronları elektrottan geçirerek elektrik enerjisi üretmeyi başardıklarını yaptığı açıklamaya ekledi.

 

DÜŞÜK MALİYETLERLE ELEKTRİK ENERJİSİ KULLANILABİLECEK !

Araştırma ekibinde bulunan Dr. Lorenzo “Bu teknoloji sayesinde maddi imkanlara sahip olmayan insanlara veya elektriği kullanabilmek için gerekli alt yapıya sahip olmayan bölgelere düşük maliyetlerle elektrik enerjisi verilebilecek.” dedi.

 

idrarla elektirik üretildi idrar ile elektrik üretildi idrar ile elektrik enerjisi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke