Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Yürürken Telefon Kullanmak Yasaklanabilir

ABD'nin New Jersey eyaletinde yürürken akıllı telefonların kullanılmaması ile ilgili yeni bir yasa gelebilir.

Yürürken Telefon Kullanmak Yasaklanabilir
Yürürken Telefon Kullanmak Yasaklanabilir Berk
Bu içerik 414 kez okundu.

Akıllı telefonların gündelik hayatımızda yer almaları rutin işlerimizi oldukça kolaylaştırıyor. Not alma, mesaj gönderme ve istediğimiz bilgiye kısa sürede ulaşabilmemizi sağlayan akıllı telefonlar ile ilgili ABD’de yeni bir yasa gelebilir.

 

YASAYA UYMAYAN KİŞİLERE 50$ PARA CEZASI VERİLECEK !

Akıllı telefonlar her ne kadar gündelik işlerimizi kolaylaştırsa da, sokakta yürürken çevremizde ki insanları rahatsız edecek şekilde bu cihazları kullanmamız sorun çıkartabiliyor. Bu durumun önüne geçilmesi için ABD’nin New Jersey eyaletinde, yürürken akıllı telefonların kullanılmaması ile ilgili yeni bir yasa çıkartılabilir.

Bu yasanın kabul edilmesi ile birlikte yürürken akıllı telefonlar ile mesaj atılması, müzik dinlenmesi veya başka bir amaç ile kullanılması sonucunda 50$ para cezasına çarptırılacak.

 

4 BİNE YAKIN YAYA HAYATINI KAYBETTİ !

New Jersey eyaletinin Demokrat Parti Meclis Üyesi, 2010 yılından itibaren yollarda yürürken 4 bine yakın yayanın dikkatsizlik sebebiyle hayatını kaybettiğini söylüyor. Bu kazalara neden olan unsurlardan birinin cep telefonları olduğunu açıklamasına ekledi.

 

SELFİE İÇİN ÖNLEMLER ALINMAYA BAŞLANDI ! 

ABD’de akıllı telefonlar ile ilgili çıkartılabilecek kanunlardan bir başkası ise oldukça dikkat çekiyor. ABD, gün içerisinde milyonların üzerinde çekilen selfielerin önüne geçmek için bazı önlemler almaya başlayabilir.

Yürürlüğe girebilecek olan bu yasalar ile ilgili sosyal medya üzerinden bir çok olumlu ve olumsuz yorum yapılmış durumda.

yürürken telefon kullanmak yasaklanıyor yürürken telefon kullanmak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı