MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Sigara Alışkanlığı

Sigarayı bırakmak konusunda yalnız değilsiniz. Bırakmak isteyin ve sigarayı bırakın.

Sigara Alışkanlığı
Bu içerik 451 kez okundu.

BAŞLAMA SÜRECİ

Sigara çok küçük yaşlardan itibaren başlanan ve bırakılması çok zor olan bir alışkanlıktır. Çoğu zaman arkadaş çevresinin etkisiyle ergenlik çağında başlanan bu alışkanlık ileride bırakılmak istense bile bıraktırmıyor kendini, bağlıyor. Birçok sigara bağımlısı gerçekten sigarayı bırakmak istese dahi bırakamıyor fakat artık bunun çözümleri de ilerleyen teknolojiyle beraberinde geliyor.

 

ZARARLARI

Sigaranın pek çok açıdan zararı vardır aslında. Bunlara örnek verecek olursak ilk önce sağlık, ekonomi ve son olarak da psikolojik açıdan olumsuz etkileri olduğunu söyleyebiliriz. Sağlığımız açısından çok ama çok zararlı olan sigara, sigara kullanmayan fakat dumanı soluyan insanlara bile ciddi zararlar vermekte.

 

PASİF İÇİCİLİK

Her ne kadar sigara içilen ortamdan uzak durulmaya çalışılsa da sokağa çıktığımızda bile veya çarşıda gezerken yine de bu dumana maruz kalıyoruz. Kapalı alanlarda sigara içme yasağı bulunmasına rağmen pek çok müessesenin de bu yasağa uyulmadığı görülüyor. Bu yazıyı sigara içenler için yazıyorum özellikle; hem kendinize hem de çevrenizdekilere lütfen zarar vermeyin.

 

İSTEYİN VE BIRAKIN

Kıyaslayacak olursak eskiden gerçekten zor bırakılan sigara için artık daha fazla imkân mevcut. Örneğin Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda teşvikleri var ve gerçekten işe yaramakta. Bu konuda yayınlanan kamu spotları da farkındalığı arttırmaktadır. Bazen sadece istemek yeterlidir, isteyin ve bırakın!

Sigara Sigaranın zararları Sigara bırakma yolları Sigara başlangıç süreci Sigara pasif içicilik Sigara bırakmak Sigarayı nasıl bırakırım
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke