MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             EINTRACHT FRANKFURT 0 - 0 HOFFENHEIM             MALAGA 1 - 1 GRANADA             OSASUNA 0 - 3 BARCELONA             Rizespor 0 - 1 Kasımpaşa             BAYERN 5 - 0 WOLFSBURG             Köln 1 - 1 Dortmund             HAMBURG 1 - 0 AUGSBURG             

Intel 12 Bin Çalışanını İşten Çıkarıyor

Dünyaca ünlü mikroçip üreticisi Intel kısa süre önce yaptığı açıklamaya göre 12 bin çalışanını işten çıkartıyor.

Intel 12 Bin Çalışanını İşten Çıkarıyor
Bu içerik 154 kez okundu.

Dev teknoloji şirketlerinden biri olan Amerikalı mikroçip üreticisi Intel, 12 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.

 

İŞTEN ÇIKARILACAK ELEMANLAR İŞ GÜCÜNÜN %11’NE DENK GELİYOR !

Intel, iş gücünün %11’ine denk gelen 12 bin çalışanını bazı sebeplerden dolayı işten çıkaracağını belirtti.

Son alınan bilgilere göre önümüzdeki 60 gün içerisinde, işten çıkartılacak olan çalışanlar şirket tarafından bilgilendirilecek.

 

INTEL BULUT VE AKILLI TELEFONLAR SEKTÖRÜNE YÖNELİYOR !

Böyle bir durumun sebebi ise Intel’in önümüzdeki günlerde şirketini yeniden yapılandırma sürecine sokarak bulut ve akıllı telefonlar sektörüne giriş yapacağından kaynaklanıyor.

Intel, yeniden yapılandırma sürecinde artık bilgisayar sektörüne daha az önem göstereceğini açıklamasında belirtti. Bu yeniden yapılandırma sürecinin Intel açısından daha verimli olacağı ise yapılan açıklamada ek olarak belirtildi.

 

ŞİRKETİN  GELİRİNİN %40’I VERİ VE İNTERNET SEKTÖRÜNDEN GELİYOR !

Son yıllarda bilgisayar sektöründe yaşanan düşüşler sebebiyle şirketin gelirlerinde belirli bir açık oluşuyordu. Şirketin %40'lık gelir dilimini oluşturan veri ve internet sektörleri, bilgisayar sektörünün oluşturduğu bu açığı kapatmaya yardımcı oluyor.

Yapılan analizlerin sonucunda Intel geçen yılın ilk dönemi ile bu yılının ilk  dönemi arasında %7’lik bir gelir artışı sağladı.

intel intel elemanlarını işten çıkartıyor intel 12 bin çalışanını çıkartıyor
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke