Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Söz verilen ikramiye verilmeyince

Söz verilen ikramiyeler verilmeyince 3. Köprüde oturma eylemi yapıldı. Gelen açıklama ise sevindirici: ikramiyeler ramazan gelmeden işçilere verilecek.

Söz verilen ikramiye verilmeyince
Söz verilen ikramiye verilmeyince Cem Güner
Bu içerik 492 kez okundu.

Geçen ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3. Boğaz köprüsündeki bitiriliş töreninde yüklenici firma yöneticisi İbrahim Çeçen’den de söz alarak kısa bir pazarlık sonucunda 3 bin lira ikramiye ve evlenecek olanlara düğün yardımı sözü verilmesini sağlamıştı. Fakat bir takım işten çıkarılma haberlerinden sonra çıkarılan işçilerin eylem yapması bir krize yol açtı.

 

Firma bir açıklama yaptı;

Firma yetkilileri haberin basında yer almasından sonra, kuzey Marmara otoyolu ve 3. Köprü inşaatında çalışan işçilerin iş bitimi dolayısıyla çıkarılan işçiler ile birlikte projede yer alan tüm işçilerin ramazandan önce söz verildiği gibi tüm ikramiyelerinin ödeneceğini belirten bir açıklama yaptılar.

Sözün verilmesinden sonra 700 işçinin işten çıkarıldığını belirten 150 kadar işçi verilen sözün tutulmadığını belirterek eylemlerini 19 Nisan sabah 07:00 de iş durdurma eylemi başlatarak tüm çalışanların haklarını istediklerini ve söz tutulana kadar eylemi sürdüreceklerini belirtmişlerdi.

 

Yapılan açıklamalar da eksikler var;

Şirket yetkilileri bir yanlış anlaşılma olduğunun altını çizerek Türkiye’nin bu önemli projesinde her şeyin planlandığı gibi devam ettiğini açıkladı. Fakat yapılan tüm açıklamalar verilen sözün tutulacağı ve işlerin planlanan şekilde devam ettiği yönünde olsa da verilen sözler arasında yer alan düğün yapacak olan işçilerin düğün masraflarının ödenmesine dair bir açıklama yapılmadı veya basına bu konuyla ilgili her hangi bir bilgi verilmedi.

İkramiye sözü Söz verilen ikramiye verilmeyince Köprüde oturma eylemi Oturma eylemi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı