Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Rusya Yetkililerinden "Görüşelim" Teklifi Geldi !

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan uçak krizinden sonra Rusya yetkililerinden görüşme teklif geldi.

Rusya Yetkililerinden
Rusya Yetkililerinden Berk
Bu içerik 256 kez okundu.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye ile Rusya arasında yaşanmış olan uçak krizinden sonra Rusya bazı sebepleri gerekçe göstererek Türkiye’den sebze ve meyve alımına ambargo uygulamıştı. Bu durumun sonucunda Rusya’da sebze ve meyve sektöründe fiyatlar yükseldi.

 

ENFLASYONUN ARTMASININ SEBEPLERİNDEN BİRİ GIDA SEKTÖRÜ !

Rusya’da son 4 ay içerisinde meyveye %20 zam geldi. Ayrıca domatesin fiyatı nisan ayında %5.2’lik bir artış gösterdi. Rusya’da artan enflasyon oranının en büyük sebeplerinden birinin gıda sektörü olması sebebiyle Rusya, Türkiye’yi görüşmek için davet etti.

 

RUSYA TÜRKİYE SEMSİLCİLERİNİ GÖRÜŞMEYE DAVET ETTİ !

Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisinin Başkan Yardımcısı, meyve ihracatı ile ilgili konuların konuşulması için Türkiye temsilcilerini görüşmeye davet etti.

Rus yetkililer tarafından yapılmak istenilen bu görüşme, ihracatçılar tarafından Rusya'nın geri adım atması şeklinde yorumlandı. Her iki ülke arasında yaşanan bu gerilimin eski haline dönmesinin herkesin arzusu olduğu yapılan açıklamada paylaşıldı.

 

DOMATESİN TANESİ 6 LİRAYA YÜKSELDİ !

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizinden sonra 1 Ocak 2016 tarihinde başlayan ambargo sebebiyle Rusya’da 1 adet domatesin tanesi 6 liraya yükselmişti. Çeşitli ülkelerden ithalata başlamış olan Rusya bazı sebeplerden dolayı bu fiyat yükselişinin önüne geçemedi.

rusyadan görüşelim teklifi rusya görüşme teklifi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı