MAÇ SONUÇLARI

Alman elçinin Türkiye’ye küpeli jesti

Gaziantep iline ziyarette bulunacak olan Angela Merkel'in programı nedeni ile Gaziantep'e giden Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann Türkiye'ye küpeli jest yaptı.

Alman elçinin Türkiye’ye küpeli jesti
Bu içerik 521 kez okundu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel önümüzdeki günlerde Gaziantep'e ziyarette bulunacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ziyaret gerçekleştirecek Merkel'in ziyareti öncesi Gaziantep'e giden Almanya Büyükelçisi küpeleri ile ilgi odağı oldu.

Eşi Marion Erdmann ile Gaziantep'e giden Alman Büyükelçi Martin Erdmann'ın kulağında Almanya ve Türkiye bayraklarının yer aldığı küpe dikkat çekti. Gaziantep'te Merkel tarafından ziyaret edilecek yerlerde ön incelemeler yapan Erdmann Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile görüştü. Belediye Başkanı Fatma Şahin'in de dikkatinden kaçmayan küpelere dikkat çeken Fatma Şahin bu dostluk mesajı için Büyükelçi Erdmann'a teşekkür etti.

Bölgede Şansölye'nin gelişi öncesi inceleme yapan Büyükelçi ve eşi mültecileri görmek ve bölgeyi incelemek için geldikilerini söylerken Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin Alman Büyükelçi Martin Erdmann ve eşine mülteciler ile ilgili hassas davranmaları nedeni ile teşekkür etti. Başbakan Davutoğlu ve Almanya Başbakanı Merkel önümüzdeki günlerde birlikte Gaziantep'e ziyaret gerçekleştirecek.

 

Küpe jesti Almanya büyük elçisinin eşi Gaziantep ziyareti Almanya elçisi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke