MAÇ SONUÇLARI

Kepek Derdine Son

Saç diplerinde oluşan kepeğe karşı alınabilecek doğal önlemler nelerdir?

Kepek Derdine Son
Bu içerik 502 kez okundu.

Kepek, saç derisinde biriken ölü saç derisi katmanıdır. Saç derimizin kendini yenileme özelliği olduğundan kepek kaçınılmazdır. Normal koşullarda yıkanma ile bu sorun çözülebilir durumdadır. Fakat bazen yıkanma ile giderilemeyen kepek sorunu, bulaşıcı olmamasına karşın saçta hiç iyi durmuyor. Saçların daha sağlıklı ve temiz görünmesi için kepekten kurtulmak elzemdir. Kimyasalların saça zarar verdiği halini göz önünde bulundurur isek bu soruna doğal yollardan kurtulmanın çarelerini aramamız gerekir. Bu yazımızda saçımızı doğal yollardan nasıl kepekten arındırırız, bunun cevabını vereceğiz.

 

LİMON SUYU

Limon suyu, saçlara parlaklık ve güç kazandırmasının yanı sıra kepeğe karşı harika bir çözümdür. Limon suyunu saçlarınıza uygulamak için saçlarınızı önce şampuanla yıkayın. Şampuanı duruladıktan sonra parmak uçlarınız ile saç derinize masaj yaparak limon suyunu uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra yeniden şampuan ile yıkayıp durulayın.

 

ALEOVERA

Aleovera saç derisini yumuşatır. Saç diplerini güçlendirerek koparak dökülmelere karşı koruma sağlar. Böylece kepek sorunu ortadan kalkar. Aleovera jelini uygulamak için banyoya girmeden saç diplerine, parmak uçlarınıza masaj yapın. On dakika bekledikten sonra şampuanla saçlarınızı yıkayın. Bu işlemi kepek azalana kadar her gün uygulayabilirsiniz. Her gün şampuanlamak saç derisini kurutacağından dolayı saçlarınızı nemlendirmeniz gerekmektedir.

 

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı kepek sorununa kökten çözmek için en etkili yağlardan birisi. Duşa girmeden saç derinize yapacağınız masajın ardından saçlarınızı havlu ile sarın. Daha sonra saç fırçası yardımı ile saçlarınızı fırçalayın ve şampuanla yıkayıp durulayın.

 

MAYONEZ

Mayonezin içeriğinde yer alan yumurta akı ve sirke hem kepeğe karşı en etkili çözümdür hem de saçların sağlıklı görünümünde… Saçlarınızı ılık suyla ıslatıp fazla suyunu havlu ile aldıktan sonra mayonezi saçınıza uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı durulayın.

 

SELENYUM SÜLFAT İÇEREN ŞAMPUANLAR

Selenyum sülfat içeren şampuanları hücre ölümlerini yavaşlatırken aynı zamanda mantara da oldukça etkilidir. Şampuan olarak bu tür şampuanları tercih edecekseniz şayet şunu unutmayın: bu tür şampuanlar saç renginizi açar. Bu sebepten ötürü çok iyi durulamalısınız.

Kepek sorunu Kepeğe karşı çözüm Kepeği önlemek Kepeğe karşı doğal çözümler Limon suyu kepek Aleovera kepek Kepeğe ne iyi gelir
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke