Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Finlandiyalı Postacılar Çim Biçmeye Başlayacak

Finlandiya Posta İdaresi yaşadığı ekonomik problemler nedeniyle geçtiğimiz aylarda 700 çalışanını işten çıkartmıştı.

Finlandiyalı Postacılar Çim Biçmeye Başlayacak
Finlandiyalı Postacılar Çim Biçmeye Başlayacak Berk
Bu içerik 883 kez okundu.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günlük hayatta mektup göndermenin yerini artık elektronik postalar aldı. Elektronik postaların daha hızlı bir biçimde ulaşması sebebiyle artık tüm dünyada elektronik postanın kullanımı giderek yaygınlaşıyor.

 

MEKTUP GÖNDERİMİ DÜŞMESİ SEBEBİYLE ÇALIŞANLAR ÇIKARTILIYOR !

Elektronik postaların giderek yaygınlaşması sebebiyle mektup gönderimlerinde son yıllarda büyük bir düşüş yaşandı. Mektup gönderiminin azalmasıyla ilgili sorun yaşayan ülkelerden biri olan Finlandiya gönderilen mektup saysının düşmesi sebebiyle çalışanlarını işten çıkarma durumuyla karşı karşıya kalıyor.

Günlük hayatta mektup gönderiminin yerine elektronik postanın kullanılması mektup gönderimlerini azalttı. Bu nedenle Finlandiya Posta İdaresi bünyesinde bulundurduğu 22 bin çalışanından 700 çalışanını geçtiğimiz ay işten çıkarmıştı.

 

İŞLERİN AZ OLDUĞU GÜNLERDE ÇİM BİÇECEKLER !

İşsizlik sorunu ile karşı karşıya kalmaktan korkan Finlandiyalı postacılar, Finlandiya Posta İdaresine işlerin az olduğu günlerde çim biçmeyi önerdiler.

Bu öneri Finlandiya Posta İdaresi tarafından mantıklı karşılanarak kabul edildi. Bu uygulama ülke çapında yaz aylarından itibaren başlatılacak.

 

AYLIK 130 EURO’YA FİNLANDİYALILAR ÇİMLERİNİ KESTİREBİLECEK

Finlandiya’da başlatılacak olan bu uygulamada, bahçesinde uzayan çimlerden dolayı rahatsız olan Finlandiya vatandaşları aylık 130 Euro'ya bahçesindeki çimleri posta idaresine başvurarak kestirebilecek.

Elektronik postanın yaygınlaşması sebebiyle gelirleri düşen Finlandiya Posta İdaresi, ekonomik sıkıntıların aşılması sebebiyle belirli bir süredir yemek servisi hizmeti de veriyor.

 

postacılar çim biçmeye başlıyor finlandiya postacıları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı