MAÇ SONUÇLARI

Steam'a Bitcoin İle Ödeme Sistemi Geliyor

Steam tarafından yapılan bir duyuruya göre ödeme yöntemleri arasında artık bitcoin de kullanılabilecek.

Steam'a Bitcoin İle Ödeme Sistemi Geliyor
Bu içerik 567 kez okundu.

Tüm oyunları bir arada toplayan Steam’e, son yıllarda giderek popülerliği artan Bitcoin ödeme sistemi geliyor. Valve’nin oyun platformu uygulaması olan Steam, kısa bir süre sonra ödeme sistemleri arasında Bitcoin de barındıracağını da duyurdu.

 

BİTCOİN İLE ÖDEME SİSTEMİ RESMİLİK KAZANDI !

Steam, oyun platformu geliştiricileri için özel duyuru bölümünde, ödeme sistemleri arasına artık Bitcoinin de gireceği haberini paylaştı. Yakın bir zamanda Steam’e gelmesi beklenen Bitcoin ödeme sistemi ile gerçekleşecek olan ödemeler direk olarak Valve şirketinin hesabını ulaşmayacak.

 

ARACILAR YOLUYLA VALVE’NİN HESABINA ULAŞACAK !

Bitcoin ile yapılan ödemelerde Bitcoin, aracılar ile normal para birimine çevrildikten sonra Valve’ın hesabına gönderilecek.

 

BİTCOİN ÖDEME SİSTEMİ BAZI SORUNLARA NEDEN OLABİLİRDİ !

Bitcoin konusunda sanal ortamda bir çok olumlu ve olumsuz yorum bulunuyor. Bu konuyla alakası olan bir durum ise bir kaç sene önce Valve’ın kurucusu Gabe Newell tarafından yorumlanmıştı. Newell, Steam için Bitcoin ödeme sisteminin kullanılmasının bazı sorunlar yaratabileceğini söylemişti.

 

NE ZAMAN AKTİF OLACAĞI İLE İLGİLİ HENÜZ AÇIKLAMA YAPILMADI !

Ancak Steam’e Bitcoin ile ödeme sistemi gelmesi Valve firmasının Bitcoin ile yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırdığını gösteriyor. Bitcoin ile ödeme sisteminin Steam’de ne zaman aktif olacağı konusunda henüz resmi bir duyuru yapılmadı.

steam bitcoin ödeme sistemi geliyor steam bitcoin
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke