Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

4 Akademisyen Tahliye Edildi

"Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attıkları gerekçesiyle tutuklanan ve bugün hakim karşısına çıkan 4 akademisyen için tahliye kararı çıktı.

4 Akademisyen Tahliye Edildi
4 Akademisyen Tahliye Edildi Direnç Güneş
Bu içerik 411 kez okundu.

Barış İçin Akademisyenler Girişimi'nin bildirisine imza attıkları için tutuklanan 4 akademisyen tahliye edildi. Hâkim karşısına çıkan 4 akademisyen terör örgütü propagandası yapmak suçlarından yargılanıyordu. Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan, Doç. Dr. Kıvanç Ersoy, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya ve Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı'nın tahliye kararı İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verildi.

 

Bu Suça Ortak Olmayacağız adlı bildiriye imza atan akademisyenlerin davasına 4 akademisyen avukatları ile birlikte katıldı. Mahkemede "Barış istedik, tutuklandık" açıklaması yapan Kaya, aslında barış haklarının yargılandığını ifade etti. 40 gündür tutuklu bulunan Kaya, bildirinin arkasında olduklarını da yineledi. Terör örgütü propagandası yapmadıklarının altını çizen Kaya, beraat talep ettiğini söyledi.

 

Savcı sanıkların tahliye edilmesi gerektiğini belirterek, mağduriyet yaşanmaması için tahliye talebinde bulundu. Savcının talebini dinleyen mahkeme 4 sanığın tahliyesine karar verdi. Tahliye olan akademisyenlere destek için adliye önünde toplanan bir gurubun halay çekmesi dikkat çekti. Gurup ayrıca üzerinde "Hocama dokunma" yazan pankart da açtılar. "Bu Suça Ortak Olmayacağız" adlı bildiri bin 128 akademisyen tarafından imzalamıştı.

akademisyen tahliye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı