Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Böyle bir tedavi görülmedi, bebeğin omurgası kırılma tehlikesi geçirdi

Avustralya’nın Melbourne şehrinde Kayropraktik Uzmanı Dr. Ian Rossborough’un boyun ağrısı şikâyetiyle gelen bebeği tedavi etme şekli videoyu izleyen herkesin ağzını yüreğine getirdi.

Böyle bir tedavi görülmedi, bebeğin omurgası kırılma tehlikesi geçirdi
Böyle bir tedavi görülmedi, bebeğin omurgası kırılma tehlikesi geçirdi Direnç Güneş
Bu içerik 568 kez okundu.

Henüz dört günlük olan bebek erken doğumla dünyaya geldi evde sürekli ağladığı ve yüzüstü ya da sırtüstü bırakıldığında acıyla bağırdığı için doktora gelen aile, Dr Rossborough’un ellerine bebeği bıraktıktan sonra Millicent bebek sessiz sedasız başına gelecekten habersiz doktorun dizinin üzerinde yüzüstü yatıyor.

 

Omurilik üzerine elleriyle ani ve şiddetli bir baskı uygulayan Rossborough ne yaptığının gayet farkında olarak davranıyor ve rahatlıkla duyulabilen çatırdama sesinden sonra bebek acıyla ağlamaya başlıyor. Fakat kısa süre sonra kendine gelen bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu söyleniyor.

 

Youtube’da video yayınlandıktan sonra tartışmalarda hemen arkasından geldi. Görüntülerde çıkan ses ağırlıklı olarak insanları hayrete düşürüyor. Birçok ortopedist ve çocuk doktoru uygulanan yöntemin bilimsel olarak asla onaylanmayacağını ve çok sakıncalı olduğunu belirtiyor. Clarenca Gonstad adlı doktorun 1940’lı yıllarda bulduğu için Gonstad yöntemi denen tekniği dünyada uygulayan birçok doktorun bulunduğu biliniyor.

sağlık kırılma tehlikesi bebek tedavi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı