MAÇ SONUÇLARI

Futbolcu rakibini öldürmeye mi çalıştı!

Eski Trabzonsporlu futbolcu Steaua - Dinamo Bükreş maçında rakibi Bükreşli futbolcu Alexandru Bourceanu' n gırtlağına dirsek atması sonucu Bükreşli futbolcunun ölümüne neden oluyordu.

Futbolcu rakibini öldürmeye mi çalıştı!
Bu içerik 559 kez okundu.

Eski Trabzonsporlu futbolcu Steaua - Dinamo Bükreş maçında rakibi Bükreşli futbolcu Alexandru Bourceanu' n gırtlağına dirsek atması sonucu Bükreşli futbolcunun ölümüne neden oluyordu. Trabzonspor' da iki sezon forma giyen futbolcu skandalın başrolü oldu. Romanya kupası yarı final rövanşı maçında sonucun 2-2 bitmesinden çok futbolcunun oyundan atılması konuşuldu.

 

Futbolcunun rakibinin gırtlağına girsek atıp az daha ölümüne neden oluyor olması futbolcunun kasten yaptığı bir hareket olarak değerlendirildi. Dirsek darbesi ile yerde kalan Bükreşli futbolcuya meslektaşlarının ilk müdahaleyi yaptığı kaydedildi. Futbolcuya yapılan ilk müdahale dilinin dışarıya çıkarılması oldu.

 

Dilinin dışarıya çıkarılması ardından hemen sağlık ekibi çalışanlarının çağırılması çağrısında bulunuldu. Sağlık çalışanlarının alana gelmesiyle birlikte futbolcu son anada ölümden dönmüş ve hayata yeniden tutunmayı başarmıştır.

 

Futbolcu Bourceau' nun yaptığı bu hareket sadece takım arkadaşlarının tepkisini değil ülkesinin de tepkisini almıştır. Borceaunun hareketinin kasten yapıldığını ve bu şekilde değerlendirilmesinin istediklerini düşünenlerin sayısı bir hayli fazla. Spor camiasını üzen olayın futbol sahalarında görülmesi futbol severler tarafından üzüntü ile karşılandı.

Trabzonspor Steaua Dinamo Bükreş
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke