MAÇ SONUÇLARI

Apple'ın Gizli Fabrikası Batılı Gazeteciler Tarafından Görüntülendi

Apple'ın sır gibi sakladığı gizli fabrikası Batılı Gazeteciler tarafından görüntülendi.

Apple'ın Gizli Fabrikası Batılı Gazeteciler Tarafından Görüntülendi
Bu içerik 591 kez okundu.

Dünya devi teknoloji firmalarından biri olan Apple’ın Çin'deki Iphone fabrikası batılı gazeteciler tarafından ilk kez görüntülendi. Çin'deki Iphone fabrikasının sır gibi saklanan iç işleyişi, batılı gazetecilere açıldığından dolayı fabrika ile ilgili yapılan bir çok iddia cevaplanmış olacak.

 

BÜNYESİNDE 50 BİN İŞÇİ BULUNUYOR !

Apple’ın Çin'de bulunan Iphone fabrikasının fotoğrafları ilk kez yayınlandı. Çin’de bulunan Pegatron Corp fabrikasında toplam 50 bin işçi bulunuyor.

Üstlerini değiştirerek sabah yoklamasına katılan işçilerin yüzleri Ipad yardımıyla taranıyor. Henüz piyasaya çıkmamış olan bir teknolojik aletin fabrikadan dışarı çıkarılmaması için işçiler yoklamanın ardından metal dedektörden geçiyorlar.

 

FABRİKANIN İÇ İŞLEYİŞİ BİR SIR GİBİ SAKLANIYORDU !

50 bin işçinin çalıştığı bu dev fabrikanın iç işleyişi bu zamana kadar bir sır gibi saklanıyordu. Fabrikanın iç işleyişinin sır gibi saklanmasından dolayı  fabrika ile ilgili bir çok olumsuz iddia ortaya atılmıştı.

Fabrikada uzun saatler boyunca düşük ücretlerle çalıştırıldığı iddia edilen fabrika işçileri ayda 2,020 yuan ücret alıyor. Fabrikada aylık 2,020 yuan'a çalışan işçiler ülkemizin döviz kuru ile aylık 950 TL ücret alıyorlar.

 

SOSYAL MEDYADA BİR ÇOK YORUM YAPILDI !

İlk defa kapıları batılı gazetecilere açılan Iphone fabrikası ile ilgili sosyal medya üzerinden bir çok olumlu ve olumsuz yorum yapılmış durumda.

apple fabrikası apple fabrikası fotoğrafları apple
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke