Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Çin'de Tuvaletlere Wifi ve Şarj Cihazı Geliyor

Peki Belediyesi bu yıl içerisinde ücretsiz wifi hizmeti ve telefon şarj imkanı sunan 100 umumi tuvalet yapacak.

Çin'de Tuvaletlere Wifi ve Şarj Cihazı Geliyor
Çin'de Tuvaletlere Wifi ve Şarj Cihazı Geliyor Berk
Bu içerik 460 kez okundu.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte akıllı telefonlar günlük hayatımızda yer almaya başladı. Akıllı telefonlardan vazgeçemeyenlerin en büyük sorunlarından birisi ise şarj süresi oluyor. Çin’in Pekin kentinde faaliyete geçecek olan bir yenilik ile artık tuvaletlerde wifi ve şarj cihazları yer alacak.

 

TOPLAM 100 ADET UMUMİ TUVALET YAPILACAK !

Şinhua ajansı tarafından yapılmış bir habere göre Pekin Belediyesi tarafından bu yıl içerisinde, ücretsiz olarak Wi-Fi hizmeti ve telefonlara şarj imkanı sunan 100 adet umumi tuvalet yapılacak.

 

ÜRETİMİ 50 BİN İLE 100 BİN YUEN ARASINDA !

Ayrıca yapılacak olan 100 umumi tuvalette bebekler için özel koltuklarda yer alacak. Yapılacak olan umumi tuvaletlerin her birinin üretim fiyatı ise 50 bin yuen ile 100 bin yuen arasında değişiyor. Ayrıca kentlerde bulunan umumi tuvaletler için klima ve havalandırma ile ilgili çeşitli düzenlemeler yapılacak.

 

ÇOCUKLAR İÇİN KÜÇÜK TUVALETLER YAPILACAK

Pekin Belediyesi önümüzdeki beş yıl içerisinde hijyen ile ilgili hizmetlerin arttırılması adına çeşitli düzenlemeler yapılacak. Pekin Belediyesi çocukların gerekli ihtiyaçlarını doğru bir şekilde giderebilmesi için umumi tuvaletlerin içerisine küçük tuvaletlerde bulunduracak.

 

TURİSTİK ALANLARA 33 BİN YENİ TUVALET YAPILACAK

Geçen yıllarda Çin'deki turistik alanların tuvaletleri, hijyenik bakımdan kirli olduğundan bu konuyla ilgili çeşitli şikayetler yapılmıştı. Bu şikayetler göz önüne alınarak üç yıllık bir proje ile turistik alanlara 33 bin yeni tuvalet yapılacak.

Pekin’de geçmiş yıllarda dört kez “tuvalet devrimi” çalışmaları yapılmıştı. Önümüzdeki yıllarda yapılacak olan “tuvalet devrimi” çalışmaları ile bu sayının giderek artacağı düşünülüyor.

 

tuvalette wifi tuvaletlere wifi geliyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı