Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Venezuela'da Memurlar İşe Gitmedikleri Günlerde Maaş Alabiliyor

Venezuela'da yaşanan kuraklık nedeniyle enerji tasarrufu yapılması için bazı önlemler alındı.

Venezuela'da Memurlar İşe Gitmedikleri Günlerde Maaş Alabiliyor
Venezuela'da Memurlar İşe Gitmedikleri Günlerde Maaş Alabiliyor Berk
Bu içerik 606 kez okundu.

Hayat şartlarının bu zor olduğu günlerde Venezuela Devlet Başkanı Nicolas tarafından gelen bir duyuru herkesi şaşırttı. Venezuela elektrik tasarrufu tedbirlerinin alınması amacıyla kamu çalışanlarına çalışma izni veriyor.

 

ÇARŞAMBA, PERŞEMBE VE CUMA GÜNLERİ TATİL !

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas yaptığı açıklamada “Devamlılık bakımından zorunlu olan görevlerin dışındaki kamu çalışanları haftanın Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri çalışmayacaktır” sözlerini paylaştı.

Maduro yönetimi, kamu çalışanlarına çalışma izni vererek elektrik enerjisi konusunda tasarruf etmeyi amaçladı. Ayrıca çeşitli yerlerde gerçekleşmiş olan elektrik kesintilerini azaltmak için çalışmalar başlamış durumda.

 

KURAKLIK NEDENİYLE HİDROELEKTRİK ÜRETİLEMİYOR !

Nicolas yaptığı açıklamada şiddetli bir şekilde gerçekleşen kuraklık nedeniyle Venezuela'nın en büyük barajındaki su seviyesinin azaldığını ve bu su seviyesinin hidroelektriği çalıştırmak için asgari seviyenin altında olduğunu belirtti.

 

VATANDAŞLARA ÇAĞRIDA BULUNDU !

Nisan aylarının başlarından itibaren Maduro, elektrik tasarrufunun arttırılması için iki ay boyunca kamu çalışanlarına Cuma günlerini tatil etmişti. Ayrıca Nicolas  bayanların saçlarını kurutma makineleriyle kurutmamalarını ve vatandaşlara kıyafetlerini ütülememelerini rica etti.

Venezuela’da kamu çalışanları işe gitmedikleri günlerde bile maaşlarını alabilecekler. Uzmanlara göre yaşanan bu krizin yatırım eksikliği dolayısıyla olduğu düşünülüyor.

 

venezuela venezuela kuraklık venezuela enerji tasarrufu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı