MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             EINTRACHT FRANKFURT 0 - 0 HOFFENHEIM             MALAGA 1 - 1 GRANADA             OSASUNA 0 - 3 BARCELONA             Rizespor 0 - 1 Kasımpaşa             BAYERN 5 - 0 WOLFSBURG             Köln 1 - 1 Dortmund             HAMBURG 1 - 0 AUGSBURG             

Prof. Sancar dahi çocuklarla buluşuyor

Tüm Üstün zekalılar Derneği (TÜZDER) 22 Mayısta bir sempozyum düzenliyor. Sempozyuma onur konuğu olarak Nobel Bilim Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar katılacak.

Prof. Sancar dahi çocuklarla buluşuyor
Bu içerik 495 kez okundu.

Prof. Dr. Aziz Sancar Mardin'in Savur ilçesinde, okuma yazma bilmeyen 8 çocuklu bir ailenin 7. çocuğu olarak dünyaya geldi. Buna rağmen çocuklarının okuması için elinden geleni yaparlar. Eğitim ve Öğretim Ailesi için oldukça önemlidir.

 

RİTMİK SAAT

Prof.Dr. Aziz Sancar'ın 300'e yakın bilimsel makalesi bulunuyor. Prof.Dr. Aziz Sancar, kanser tedavisinde "ritmik saat" buluşu ile dünya çapında haklı bir üne kavuşmuştur. 2015 yılında Nobel Kimya Dölünü "DNA Onarımı" hakkında ki bilimsel çalışmasıyla aldı. Amerika Ulusal Bilimler Akademisi'ne kabul edildi. Bu akademiye şu ana kadar 3 Türk kabul edilmiştir

22 Mayıs'ta Sempozyuma katılacak olan Prof. Dr. Aziz Sancar "Üstün Zekâlılarda Motivasyon" adlı bir sunum gerçekleştirecek. Biyokimya ve Biyofizik Profesörü Sancar öğretmen ve velilere de önemli tavsiyelerde bulunacaktır.

Tüm üstün Zekâlılar Derneği (TÜZDER) Genel Müdürü Tunahan Coşkun, geleceğin inşasında üstün zekâlı çocukların çok önemli bir yer tutacağını ifade ederek "Bu yılki programımızda özellikle üstün zekâlı çocukların en önemli özelliklerinden olan bilinmeyeni keşfetme merakı ve motivasyondan yola çıkarak bu iki özelliği çok başarılı bir şekilde kullanan Prof. Dr. Aziz Sancar 'ı geleceğin bilim adamlarıyla bir arada olması için onur konuğu olarak davet ettik." dedi.

 

Aziz Sancar Üstün Zekalılar Derneği Sempozyum Konuşma yapacak Tüzder
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke