Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Suriyeli öğrencilere yardım eli uzatıldı

Türkiye'de yaklaşık beş sene önce ortaya çıkan tablet projesi ile birçok okula tablet dağıtıldı. Bu dağıtım işi günümüzde devam etmemektedir. Ülkemize göç edip sonradan gelen Suriyeli çocuklar için ise bu tarz bir proje daha başlatıldı.

Suriyeli öğrencilere yardım eli uzatıldı
Suriyeli öğrencilere yardım eli uzatıldı Cem Güner
Bu içerik 648 kez okundu.

Bu sefer İnsani Yardım Vakfı, İslam İş Birliği Teşkilatı Katar Başkanlığı ve Katar EID Kurumu tarafından Suriyeli öğrencilere yirmi bin tablet dağıtımı kararı alındı. Bu tabletler ile hem öğrencilere motive verilmiş olacak hem de zamanında devletin dağıttığı tabletlere sahip olamadıkları için bir eksiklikleri giderilmiş olacak.

 

16 BİN ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

Toplam on sekiz okulda öğrenim gören on altı bin kadar Suriyeli öğrenci bu proje kapsamında tabletler sahip olacaktır. Şuana kadar seçilen dokuz pilot okulda iki bin öğrenciye tablet dağıtımı gerçekleşti ve projeye ilk adımlar atılmış oldu. Bu projenin protokolleri imzalandı ve proje devam etme kararı aldı. Projenin ne zaman sonlanacağına dair kesin bir tarihte şuan açıklanmamıştır. İleriki günlerde projenin gidişatı hakkında vakıflar yeni bir açıklama yapacaktır.

Katar EID kurum başkanı olan Ali Sveydi, yaptığı açıklamada bu tablet projesinin çocuklar için yararlı olacağını dile getirdi. Projenin temelleri atılmış olsa da şuan da tamamlanması için biraz daha zamana ihtiyaç var gibi görünüyor. Bu proje tamamlandıktan sonra çocuklar eğitim hayatlarında yeni bir döneme girmiş gibi olacaklar. Tablet dağıtılan öğrencilerin öğretim yılları proje gereği dikkate alınarak dağıtım yapılacaktır.

Suriyeli çocuklar Suriyeli öğrenciler Suriyeli öğrencilere tablet dağıtılacak Öğrencilere tablet dağıtılacak Ücretsiz tablet Tablet dağıtımı Suriyelilere tablet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı