Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

AOF Sınav Sonuçları Açıklandı

AÖF sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarını internetten hızlı şekilde öğrenmek mümkün. Bu sene sınav sonuçları beklenilen tarihten daha erken açıklandı.

AOF Sınav Sonuçları Açıklandı
AOF Sınav Sonuçları Açıklandı Cem Güner
Bu içerik 660 kez okundu.

Sınav sonucunuz ve geçme puanınızı hızlı bir şekilde öğrenebilmek için haberimizi okumaya devam ediniz.

AÖF öğrencileri uzun ve yorucu bir sınav stresinden sonra 16-17 Nisan arasında girdikleri sınavın sonuçları öğrenmek için Anadolu Üniversitesi'nin açık öğretim fakültesi sitesine girerek sınav sonuçlarına ulaşabilirler.

AÖF sonuçları açıklandı! Sınava giren bir çok öğrenciye sürpriz olan açıklama aynı zamanda erken gelerek öğrencileri heyecanlandırdı. Sabah saatlerinde internet üzerinde yapılan duyurunun hemen ardından AÖF sitesinden öğrenci girişi yaparak sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

 

AÇIK ÖĞRETİM

Lise öğrenimini tamamlayan her öğrenci akabinde üniversitesi hayali kurmaya başlar. Ama bu eğitimi bazı nedenler yüzünden örgün okumaya karar veren öğrenciler için de açık öğretim fakülteleri bulunmaktadır. Açık öğretim fakültesinden eğitim görebilmek için kaydınızı yaptırmanız gereklidir. Eğitim almak istediğiniz bölümü seçerek açık öğretim fakültesinde öğrenim görebiliyorsunuz. Atatürk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi olmak üzere sadece üç tane üniversitenin açık öğretim fakültesi bulunmaktadır. İsteğiniz üniversitesini kaydınızı yaparak bu serüvene başlayabilirsiniz.

Sınav değerlendirmesi ve ders seçme sistemi "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" ile yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları" ve " Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci değerlendirme Sistemi Esasları" na göre belirlenir ve uygulanır.

AÖF öğrencileri her yıl üç kez sınava girmektedir. Bu sınavlar vize, final ve bütünleme sınavlarıdır. Bu sınavlarda öğrencinin başarısına göre üst sınıfa geçme veya geçmeme olayı gerçekleşir. Son yıllarda açık öğretim fakültesi kredili sisteme geçmiş ve okunan yıl bahar ve güz olarak iki döneme ayrılmıştır.

Açık öğretim fakültesinden okuyan bir öğrenci ile normal üniversitesi okuyan öğrencinin bölümü birbirine denktir. Aynı müfredata sahip olup sınavlarda çıkabilecek sorular da aynı benzerliği taşımaktadır. Normal eğitim veren üniversitelerinde okuyan öğrencilerin yararlandığı sosyal haklardan açık öğretim okuyan öğrencilerde aynı oranda yararlanmaktadırlar. Daha fazla sorunuz varsa AÖF resmi sitesine giriş yapabilirsiniz.

 

AÖF Geçme Notu Nedir?

 84 – 100 AA 4,00 Geçti

 77 – 83 AB 3,70 Geçti

 71 – 76 BA 3,30 Geçti

 66 – 70 BB 3,00 Geçti

 61 – 65 BC 2,70 Geçti

 56 – 60 CB 2,30 Geçti

 50 – 55 CC 2,00 Geçti

 46 – 49 CD 1,70 Ortalama Bazlı Geçti

 40 – 45 DC 1,30 Ortalama Bazlı Geçti

 33 – 39 DD 1,00 Ortalama Bazlı Geçti

 0 – 32 FF 0,00 Kaldı

 

Sınav Notunun Başarı Notuna Etkileri

Açık öğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler dışında) yapılan sınavın sonunda aldığınız notlara göre başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30'u, dönem sonu sınav notunun %70 alarak hesaplanmaktadır.

Bir Dersin Başarı Notu = (Ara Sınav Notu X %30) + (Dönem Sonu Sınav Notu X %70) değerlerinin toplamı ile elde edilir.

 

Örneğin; "Çağdaş Felsefe" dersinin ara sınavında 50, dönem sonu sınavında 70 alan bir öğrencinin başarı notu şu şekilde hesaplanmaktadır.

 

Başarı Notu = (50 X %30) + (70 X %70) => Başarı Notu = 15 + 49 => Başarı Notu = 64

 

Bahar Dönemi Sınav Tarihleri

  • Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı - 04 - 05 Haziran 2016
  • 2015-2016 Tek Ders Sınavı - 16 Temmuz 2016
AOF Sınav Sonuçları Açık öğretim sınav sonuçları Sınav sonuçları Açık öğretim bahar dönemi sınav sonuçları Osym
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı