Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Karneler ne zaman alınacak

2015 yılında eğitim-öğretim döneminin başlamasında yaşanan gecikmeden dolayı 2016 yılında okulların kapanması yaklaşık 10 gün ertelendi. Eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce 10 Haziran olarak belirlenen dönem bitiş tarihi başlangıç tarihinin ötelenmesi nedeniyle yaşanan boşluğu gidermek adına 17 Haziran’a çekildi.

Karneler ne zaman alınacak
Karneler ne zaman alınacak Cem Güner
Bu içerik 968 kez okundu.

2015-2016 eğitim dönemi başlangıcı 14 Eylül olarak belirlenmişti. Ancak bu tarih Kurban Bayramı öncesine denk geldiği için öğretmenlerin, öğrenciler ve veliler tarihin ertelenmesini istemişti. Turizm sektörü de bu konuda yoğun talepte bulunmuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin mağdur olmamasına adına talepleri değerlendirdi ve 14 Eylül olarak belirlenen 2015-2016 öğretim dönemi başlangıcı tüm faaliyetler ve her kademede geçerli olmak üzere 28 Eylül’e çekildi. Böylelikle okul öncesi, ilkokul birinci sınıf öğrencileri, ortaokul ve imam hatip beşinci sınıf öğrencilerinin okula uyum sağlaması amacıyla düzenlenen okula uyum programları da okulun açıldığı ilk hafta eğitim-öğretim döneminin başlangıcıyla birlikte gerçekleştirildi.

Öğretmenlerin 1 Eylül’de başlayacağı mesleki çalışmalar ve seminerler il ve ilçe müdürlükleri tarafından düzenlendi. 21-22 ve 23 Eylül’de yapılamayan dersler için telafi programlarının yoğun olarak uygulanmasına da karar verilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı açıklamayla yapılan ertelemenin müfredatta boşluğa yol açacağını belirterek bu sebeple dönem sonunun uzatılacağını bildirdi.

Derslerin bitişi olarak belirlenen tarih müfredatın tamamlanabilmesi için 10 Haziran’dan 17 Haziran’a çekildi. Bu sayede 2015-2016 eğitim döneminde yaşanan boşluğun giderilmesi sağlanacak.

 

Okul kapanma tarihi okullar ne zaman kapanacak okul kapanış tarihi 2016 okul kapanış tarihi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı