MAÇ SONUÇLARI

İlk kez bisikletleri oldu

Sağlık Bakanlığı "Türkiye sağlıklı beslenme ve hareketli hayat programı" adı altında bir proje başlattı. Çağımızın en büyük sorunlarından biri obezite ve hareketsizlik. Gençlerin ve çocukların bilgisayar başında daha çok vakit geçirmesi obeziteyi tetiklemiş, sağlığımızı tehlikeye atmıştır.

İlk kez bisikletleri oldu
Bu içerik 586 kez okundu.

Bu tehlikeyi gören Sağlık Bakanlığı bu konuda projeler üretmeye devam ediyor.

Bu projelerden biri olan "Türkiye sağlıklı beslenme ve hareketli hayat programı" kapsamında Demre'de 16 öğrenciye bisiklet verildi. Şu ana kadar hiç bisikleti olmayan 8 ortaokuldan 16 öğrenci seçildi. Öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bu gibi projeler mutlaka öğrencilerin eğitim, öğretim hayatlarını da olumlu yönden etkileyecek, başarılarına katkı sağlayacaktır.

Demre ilçe sağlık müdürü "Öğrencilere, sağlıklı hayat sürdürebilmeleri için bisiklet kullanımını teşvik amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımız bu projeyi başlatmıştır. Sağlıklı yaşayabilmek için araçlardan çok yürümek ve bisiklete binmek gerekli. Bugün burada gençlerimizi teşvik etmek amacıyla bulunuyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimiz, şu ana kadar hiç bisikleti olmayan çocuklar. Bununda ayrı bir önemi var. Çocuklarımıza hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Törene Demre Kaymakamı Murat Uz, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Ak parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çoşkun, İlçe Sağlık Müdürü Yakup Topkaya ve öğrenciler katıldı. Öğrencilere eğitim, öğretim hayatlarında başarılar dilendi. Törenden sonra bisikletlerine kavuşan öğrenciler bol bol pedal çevirdiler.

 

Bisiklet Sağlıklı yaşam için bisiklet Sağlık bakanlığı bisiklet dağıtıyor Ücretsiz bisiklet Bedava bisiklet dağıtımı
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke