MAÇ SONUÇLARI
ANTALYASPOR 1 - 1 RIZESPOR             PALERMO 1 - 4 TORINO             ALANYASPOR 0 - 2 BURSASPOR             HULL 0 - 2 STOKE             SAMPDORIA 2 - 1 GENOA             AKHISAR BLD.G.SPOR 1 - 0 ADANASPOR             GALATASARAY 0 - 1 TRABZONSPOR             ESPANYOL 3 - 3 EIBAR             BOURNEMOUTH 0 - 0 TOTTENHAM             ALANYASPOR 0 - 2 BURSASPOR             DARMSTADT 3 - 1 WOLFSBURG             FREIBURG 2 - 1 AUGSBURG             LEVERKUSEN 0 - 3 HOFFENHEIM             ARSENAL 0 - 0 MIDDLESBROUGH             BURNLEY 2 - 1 EVERTON             LEICESTER 3 - 1 CRYSTAL PALACE             WEST HAM 1 - 0 SUNDERLAND             VALENCIA 2 - 3 BARCELONA             LYON 1 - 3 GUINGAMP             AKHISAR BLD.G.SPOR 1 - 0 ADANASPOR             GALATASARAY 0 - 1 TRABZONSPOR             LIVERPOOL 2 - 1 WEST BROM             BAYERN 2 - 0 GLADBACH             SOCIEDAD 3 - 0 ALAVES             BORDEAUX 1 - 1 NANCY             LILLE 2 - 1 BASTIA             MILAN 1 - 0 JUVENTUS             GRANADA 0 - 0 SPORTING GIJON             

REKLAMI KAPAT / GÖSTER

183 yardım hattı sürekli çalışıyor

Aile içi şiddeti engellemek amacıyla kurulan yardım hattı alo 183 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam ediyor.

183 yardım hattı sürekli çalışıyor
Bu içerik 311 kez okundu.

Kadına şiddet her geçen gün artmaktadır kadının toplumsal yeri hiçe sayılarak sosyal eşitlik statüsü tamamen yok ediliyor kadınlarımız günümüz koşullarında çok fazla yıpratılarak ailenin de çocukların da psikolojisini etkilemektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu duruma el koyarak alo 183 yardım hattı ile dayanışma merkezlerinde kadın sığınma evleri inşa ederek kadınlarımızı korumaktadır.

Bu gibi aile içi şiddetlerde evlenme öncesi eğitim verilmesi ve evliliğin ne kadar ciddi bir mesele olduğunu bakanlıkların vereceği eğitim ile mümkün olacaktır ayrıca, çocukların daha iyi koşullar altında öğretim alabilmesi için aile içi şiddetten uzaklaştırılıp çocukları etkileyecek tarzda davranışlardan uzak tutulmalıdır.

Ailenin doğru temeller ile kurulması bakanlık tarafından verilecek evlilik öncesi eğitim projesi ile daha sağlam aile yapılanması oluşturulması mümkün olacaktır. Günümüzde yaşadığımız olayların çoğalması karşısında bakanlığın derhal işe el koyması aile içi şiddeti en az seviyeye düşürecek ve atılımları gerçekleştirmesi de sosyal çevrenin tepkilerini en aza indirecektir.

Rahat ve huzurlu bir ailede büyüyen çocukların yaşam alanlarında daha aktif ve katılımcı olması muhtemeldir. Geleceğimiz olan çocuklarımızın daha iyi şartlar altında yetiştirmemiz eğitimlerini en güzel şekilde vermemiz ileriye daha iyi bir toplum bırakmamızı sağlayacaktır.

Kadına şiddette çevremizi bilinçlendirmeli bu konuda uzman ekipler yetiştirmeli bu sayede rahat ve huzurlu bir yaşam şartlarını ailelere sağlamalıyız kesinlikle aile içi şiddete dur demek için artık ayaklarımızı yere sağlam basmalıyız.

Alo 183 Şiddet destek hattı Alo şiddet Aile içi şiddet destek hattı Aile Bakanlığı i
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke