Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Hindistan'da Yangın Sebebiyle Yemek Yapmak Yasaklandı

Hindistan'da çıkan yangınlardan dolayı gün içerisinde yemek yapmak yasaklandı.

Hindistan'da Yangın Sebebiyle Yemek Yapmak Yasaklandı
Hindistan'da Yangın Sebebiyle Yemek Yapmak Yasaklandı Berk
Bu içerik 699 kez okundu.

Hindistan’da gün içerisinde yemek yapmak ve dini ritüelleri yerine getirmek için yakılan ateş, yangına sebep olabileceğinden gün içerisinde yemek yapımına yasak getirildi.

 

YÜKSEK SICAKLARDAN ÖLEN KİŞİLERİN SAYISI 300’Ü GEÇTİ !

Hindistan’da hükümet yetkilileri, aşırı sıcaklardan dolayı ölen kişilerinin çoğunun Telangana, Orissa ve Andhra Pradeş eyaletlerinde yaşamakta olduğu belirtildi.

Hindistan’da yaşanan yüksek sıcaklıklar nedeniyle bir ay içerisinde ölen kişilerin sayısı 300’u geçti. Yetkililer, ülkede yemek yapmanın yangına sebebiyet vermesi nedeniyle gün içerisinde yemek yapmanın yasaklandığını açıkladı.

 

HİNDİSTAN’DA SICAKLIK 44 DERECEYE ULAŞTI !

Hindistan’da 44 dereceye ulaşan sıcaklardan dolayı Andhra Pradesh eyaletinde 45 kişi, Orissa eyaletinde 110 kişi ve Telangana eyaletinde ise 137 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer ölen kişilerin sayısının giderek artmasından korkuyorlar.

 

YERALTI SU REZERVLERİ %22 GERİLEDİ !

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada bazı eyaletlerde baraj ve göllerin kuruduğu ve yeraltı su rezervlerinin %22 gerilediği belirtildi.

Hindistan’ın doğusundaki Bihar eyaletinde çıkan yangının çevresel faktörler sonucu yayılmasında 79 kişi hayatını kaybetmişti. Yangından bir çok kişi hayatını kaybettiği için saat 09:00 ile 06:00 arasında yemek yapılması yasaklanmıştı.

 

SON İKİ YILDIR CİDDİ BİR SU KITLIĞI YAŞANIYOR !

Hindistan son iki yıldır ciddi bir su kıtlığı çekiyor. Hindistan’ın su ihtiyacını karşılayan Muson yağmurlarının haziranda başlaması ile bu kıtlığın sona ermesi bekleniyor.

Hindistan’ın güneyinde bulunan 2 eyalette, geçen sene aşırı sıcaklardan dolayı 2 binden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

hindistanda yemek yasağı yemek yasağı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı