Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Türkiye üç sütun üzerinden yükselecek

Türkiyenin ileriki dönemdeki ekonomik hamleleri konusunda Ekonomiden sorumlu Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamada bulundu.

Türkiye üç sütun üzerinden yükselecek
Türkiye üç sütun üzerinden yükselecek Cem Güner
Bu içerik 394 kez okundu.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gazetecilerle karşı karşıya geldiğinde “Türkiye’nin eskiden 1 çıpası olduğunu, artık 3 kuvvetli çıpaya sahip olduklarını belirtti." Türkiye bu çıpalar sayesinde eskisinden daha sağlam ve güçlü bir şekilde yükselişe geçmeye başlayacak.

 

Bunun sonucu olarak Türkiye ileriki yıllarda Dünya'ya adını sık sık duyurup ekonomik, sağlık, eğitim, kültürel alanlarda da hızlı bir yükselişe geçecek. Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog toplantıları üzerinden Mehmet Şimşek ve AB'li vekiller Boğaz'da bir araya gelip kendi aralarında karşılıklı olarak ülkelerinin ve Dünya'nın şuan ki durumlarını ve gelecekteki olabileceği durumları değerlendirdiler.

 

Mehmet Şimşek, konuşmasında şu sözleri sarf etti; “Avrupa Birliği için çok kuvvetli bir çıpa olacak. Bizim şimdi eskiden bir çıpamız vardı, o da mali disiplindi. Şimdi bunu üçleyeceğiz. Bizim binamız artık 3 sütun üzerinde yükselecek. Bir Avrupa Birliği ki bu yeniden canlanıyor. Diğeri Avrupa Birliği’nin ötesindeki reformlar. Rekabet gücünü ve katma değer zincirini artıracak reformlar ve üçüncüsü mali disiplin.

 

Eskiden bir anlamda tek sütun üzerinde istikrarı sağlamaya çalışırken şimdi 3 tane çok kuvvetli sütunumuz var. Türkiye ne zaman bireylerden çok kurumlarıyla, güçlü kültürüyle anılırsa onun üzerinden değerlendirmelere yapılırsa sınıf atlamıştır" diyerek ülkenin durumu hakkında genel bir açıklama yapmış oldu.

 

Muhtemelen AB ile aramızdaki istişareler sonlandıktan sonra yeni bir müzakere döneminde AB'li bakanlarla yeniden bir araya gelebiliriz, tarzı bir açıklama da toplantıların ardından ekonomi haberleri sayfalarında yer almıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı