MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Türkiye güneş enerjisinde önemli bir yer alacak

Zorlu Enerji Genel Müdürü Sinan Ak, enerji anlamında tespitlerini basına aktardı.

Türkiye güneş enerjisinde önemli bir yer alacak
Bu içerik 367 kez okundu.

Doğal enerji üretimi bakımından Türkiye’nin yeri oldukça önemlidir. Özellikle de rüzgâr ve güneş enerjisi açısından son derece zengin bir yapıya sahiptir.

 

GÜNEŞ ENERJİSİNİN ÖNEMİ

Zorlu Enerji Genel Müdürü Sinan Ak: ‘’Güneş enerjisi açısından teknolojinin ilerlemesi ile birlikte Türkiye, bu konuda bir üretim üssü haline gelebilir.’’ Şeklinde konuştu. Sözlerine şu şekilde devam eden Ak, ‘’Geleceğin enerjilerinde biri olan güneş enerjisi, Türkiye için bu konuda büyük bir potansiyele sahip olduğu söylenebilir. Bu güçlü potansiyeli Türkiye çok iyi değerlendirmeli ve güneş enerjisi için üretilecek teknolojileri güçlendirmesi gerekiyor.’’

Türkiye’nin güneş enerjisi açısından belki de dünyanın en büyük potansiyeline sahip olduğunu dile getiren Zorlu enerji grubu genel müdürü Sinan Ak, bu konudaki teknoloji eğer geliştirilirse, Türkiye dünyanın bu konudaki üretin üssü haline gelecektir, şeklinde konuştu.

 

22. Uluslar arası Enerji Çevre Fuarı ve Konferansındaki, ‘’Enerji sektöründe yeni bir yol haritası’’, ismi altında, ‘2Serbestleşme sürecinde neredeyiz?’ başlığında TÜSİAD özel oturumu sırasında konuşmak için söz alan Sinan Ak, ‘’Son zamanlardaki iklim değişikliğine paralel olarak rüzgar enerjisini 2030 yılına değin Türkiye kendi bölgesindeki enerji potansiyelini 16 GW, diğer bir yandan güneş enerjisi potansiyelini ise 10 GW kadar bir miktara çıkarmayı amaçladığı söyleyerek, Türkiye’nin tüm bu hedefleri yakalayabilecek bir bölgeye ve potansiyele sahip olduğunu dile getirdi. Bu tür ekonomi haberleri ise elbette Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu güzel haberler arasında geçiyor.

Güneş Enerjisi Zorlu Grup Türkiyede Güneş Enerjisi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke