MAÇ SONUÇLARI

Apple durgunluk devri

Son 3 aylık satış raporları değerlendirildiğinde Apple ürünlerinin satışında önemli derecede azalma görüldüğü ve bu durumun tedirginlik doğuracak nitelikte olduğu bildirildi.

Apple durgunluk devri
Bu içerik 297 kez okundu.

Teknoloji konusunda çok büyük ilerlemeler kat eden Apple Şirketi, iphone satışlar ile de rakiplerini elemeyi başarıyordu. Fakat son zamanlarda yapılan değerlendirme ile durum düşünülenin aksine Apple için sıkıntılı bir tablo ortaya çıktı. Yılın ilk üç ayının satıları baz alınarak yapılan istatistikler sonucu iphone satışlarının yıldan yıla düştüğü öğrenildi. Apple Şirketi özellikle iphone telefonları ile tanınıyorken satışların azalmaya başlaması endişeleri beraberinde getirmiş oldu.

 

2003 YILNDAN SONRA İLK DÜŞÜŞ

Şirketin toplam geliri ise 2003 yılından bu yana hep artış içindeyken bu sene tam aksine şirketi üzecek bir durum ortaya çıktı. Tutulan veriler sonucu şirketin bu sene gelirinin azaldğı ortaya çıktı. Ortaya böyle bir tablo çıkmasında en etkili nedenlerden biri de iphone satışlarında ki düşük olduğu apaçık ortadadır. Ayrıca diğer verilere göre de şirketin 2016 yılının ilk üç ayındaki geliri, 2015 yılının ilk üç ayında elde edilen gelirinden yüzde 22,8 oranında daha az olduğu da ortaya çıktı. 2015 yılı ilk üç ayında tutulan kayıtlara göre Apple'ın net karı 13,6 milyar dolar kadardı.

 

TABLET SATIŞLARIDA DÜŞTÜ

Sadece iphone satışlarında değil İpad satışlarında da gerileme yaşanmaya başladı. Satışlardaki bu azalmalar sonucu şirketin geliri net bir şekilde düşüşe geçti ve bu durum yönetimi endişelendirmeye başladı.Durum böyle olunca da New York Borsasına göre Apple Şirketi'nin hisse değerleri yüzde 8 oranında bir düşüş yaşamış oldu. Apple Şirketi'nin son zamanlarda başına gelen bu düşüşler sebebiyle ekonomi haberleri sayfalarında yer aldı.

Apple İphone Satış raporları Apple zarar açıkladı Apple resmi açıklama
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke