MAÇ SONUÇLARI

Türk hava yolları adına Boeing’den çok büyük teslimat

Türkiye’nin en büyük hava yolları firması Türk hava yolları, 2016 yılında Boeing’den 737 ve 777 modellerinde 26 tane uçak teslim alacak.

Türk hava yolları adına Boeing’den çok büyük teslimat
Bu içerik 512 kez okundu.

 

Türkiye’nin en büyük hava taşıma şirketi olan Türk hava yolları bu sene için yirmi tane yeni modellerden 737-800 ve bunun yanında bir de 6 tane kadar 777-300 modellerindeki uçakları kendi bünyesine katmasıyla birlikte, Boeinge’den rekor sayıda denilebilecek kadar büyüklükte rekor bir uçak teslimatı almış olacak. Şu an ki ay içinde gelmiş olan bu uçaklar ile birlikte Türk hava yolları Avrupa çapındaki 737 uçak modeli açısından 2. En büyük uçak filosuna sahip olmuş olacak.

 

EN İYİ HAVA YOLU ŞİRKETLERİ ARASINDA

Türk hava yolları adına çalışan teknoloji ve yatırımdan sorumlu olan, genel müdür yardımcısı Ahmet Bolat bu konuyla ilgili şu sözleri dile getirdi: ‘’Şu an için dünyanın en büyük hava yolları şirketleri arasında Türk hava yolları, bulunmaktadır. Bunun yanında bir de, dünyanın her noktasına ulaşabilen ağıyla, müşterilerine en iyi hizmeti vermektedir.

 

EN BÜYÜK FİLO

Tüm bunların en önemli nedenlerinden biri ise, nerdeyse 310 civarı kadar sahip olduğu uçak filosu ile birlikte bu konuda böylesi büyük bir yatırımlardır. Her uzun hem de kısa mesafeli filoları teşkil eden Boeing’den alınan 26 uçak, Türk hava yolları için büyümesi adına önemli bir yer teşkil etmektedir. Yeni gelen bu uçaklarımızdan faydalanmayı heyecan içinde beklemekteyiz,’’ şeklinde konuştu. Bu ekonomi haberleri de her yerde yerini aldı.

Boing 737 Boing Firması Türk Hava Yolları THY Filo Uçak filosu
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke