Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları
Adanaspor Haberleri Akhisar Belediyespor Haberleri Antalyaspor Haberleri Beşiktaş Haberleri Bursaspor Haberleri Çaykur Rizespor Haberleri Fenerbahçe Haberleri Galatasaray Haberleri Gaziantepspor Haberleri Gençlerbirliği Haberleri İstabul Başakşehirspor Haberleri Kardemir Karabükspor Haberleri Kasımpaşaspor Haberleri Kayserispor Haberleri Multigroup Alanyaspor Haberleri Torku Konyaspor Haberleri Osmanlıspor Haberleri Trabzonspor Haberleri

Büyüme dünya bankası tarafından yüzde 3,5’a sabitlendi

Türkiye adına Dünya bankası tarafından bu sene ve gelecek sene adına büyüme ihtimali yüzde 3'te sabitlenirken, 2018 yılı adına yüzde 3,6 olarak belirlendi. Diğer bir yandan ise cari açık tahmini GSYH için 4,6 civarından yüzde 4,1 civarına çekildi.

Büyüme dünya bankası tarafından yüzde 3,5’a sabitlendi
Büyüme dünya bankası tarafından yüzde 3,5’a sabitlendi Cem Güner
Bu içerik 255 kez okundu.

BÜYÜME ORANLARI AÇIKLANDI

Tüm bu durumlara göre, Türkiye düzenli Ekonomik notu nisan ayında açıklandı ve Türkiye için bu büyüme 2016 ve ayrıca da 2017 büyüme tahminleri yüzde 3,5’ta sabit kalırken, 2018 yılı için ise yüzde 3,6 olarak açıklandı. Diğer bir yandan Türkiye adına enflasyon tahmini yüzde 7,5 aralığından yüzde 8,5 çıkarmış olan banka, cari açık için ise GSYH adına yüzde 4,6 dan yüzde 4,1 e çekildi.

Açıklanan notta genel yönetim bütçesinin bu sene için 1,8 açık vereceği beklenirken, şu sözler sarf edildi. ‘’bu durumun altında bir yavaşlıkta GSYH büyümesine bağlı olarak, daha da güçsüz bir gelir öngörülmesinde dolayı 2016 yılı adına daha büyük bir bütçe açığı görülmektedir. Şeklinde ifade edildi.

Eğer ki Türkiye’nin Rusya ile arasındaki gerginlik son bulmazsa, Rusya’ya olan ihracatın gün geçtikçe azalmaya edeceğinin bilgisi verildi. Bunun yanında bir de özellikle Avrupa’dan ve de Rusya’dan gelecek olan turist sayısının azalacağı beklentisi nedeni ile turizmden gelecek gelirlerde de oldukça büyük bir düşüş yaşanacağı dile getirildi. Bu ekonomi haberleri de ülke çapında olumsuz karşılandı.

Dünya Bankası Türkiye adına açıklama Dünya bankası faiz oranları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Avrupa Ligine Veda Etti! Beşiktaş - Lyon maçı geniş özeti
Beşiktaş Avrupa Ligine Veda Etti! Beşiktaş - Lyon maçı geniş özeti
Galatasaray - Fenerbahçe maçı ne zaman saat kaçta?
Galatasaray - Fenerbahçe maçı ne zaman saat kaçta?