MAÇ SONUÇLARI
ANTALYASPOR 1 - 1 RIZESPOR             PALERMO 1 - 4 TORINO             ALANYASPOR 0 - 2 BURSASPOR             HULL 0 - 2 STOKE             SAMPDORIA 2 - 1 GENOA             AKHISAR BLD.G.SPOR 1 - 0 ADANASPOR             GALATASARAY 0 - 1 TRABZONSPOR             ESPANYOL 3 - 3 EIBAR             BOURNEMOUTH 0 - 0 TOTTENHAM             ALANYASPOR 0 - 2 BURSASPOR             DARMSTADT 3 - 1 WOLFSBURG             FREIBURG 2 - 1 AUGSBURG             LEVERKUSEN 0 - 3 HOFFENHEIM             ARSENAL 0 - 0 MIDDLESBROUGH             BURNLEY 2 - 1 EVERTON             LEICESTER 3 - 1 CRYSTAL PALACE             WEST HAM 1 - 0 SUNDERLAND             VALENCIA 2 - 3 BARCELONA             LYON 1 - 3 GUINGAMP             AKHISAR BLD.G.SPOR 1 - 0 ADANASPOR             GALATASARAY 0 - 1 TRABZONSPOR             LIVERPOOL 2 - 1 WEST BROM             BAYERN 2 - 0 GLADBACH             SOCIEDAD 3 - 0 ALAVES             BORDEAUX 1 - 1 NANCY             LILLE 2 - 1 BASTIA             MILAN 1 - 0 JUVENTUS             GRANADA 0 - 0 SPORTING GIJON             

REKLAMI KAPAT / GÖSTER

Büyüme dünya bankası tarafından yüzde 3,5’a sabitlendi

Türkiye adına Dünya bankası tarafından bu sene ve gelecek sene adına büyüme ihtimali yüzde 3'te sabitlenirken, 2018 yılı adına yüzde 3,6 olarak belirlendi. Diğer bir yandan ise cari açık tahmini GSYH için 4,6 civarından yüzde 4,1 civarına çekildi.

Büyüme dünya bankası tarafından yüzde 3,5’a sabitlendi
Bu içerik 153 kez okundu.

BÜYÜME ORANLARI AÇIKLANDI

Tüm bu durumlara göre, Türkiye düzenli Ekonomik notu nisan ayında açıklandı ve Türkiye için bu büyüme 2016 ve ayrıca da 2017 büyüme tahminleri yüzde 3,5’ta sabit kalırken, 2018 yılı için ise yüzde 3,6 olarak açıklandı. Diğer bir yandan Türkiye adına enflasyon tahmini yüzde 7,5 aralığından yüzde 8,5 çıkarmış olan banka, cari açık için ise GSYH adına yüzde 4,6 dan yüzde 4,1 e çekildi.

Açıklanan notta genel yönetim bütçesinin bu sene için 1,8 açık vereceği beklenirken, şu sözler sarf edildi. ‘’bu durumun altında bir yavaşlıkta GSYH büyümesine bağlı olarak, daha da güçsüz bir gelir öngörülmesinde dolayı 2016 yılı adına daha büyük bir bütçe açığı görülmektedir. Şeklinde ifade edildi.

Eğer ki Türkiye’nin Rusya ile arasındaki gerginlik son bulmazsa, Rusya’ya olan ihracatın gün geçtikçe azalmaya edeceğinin bilgisi verildi. Bunun yanında bir de özellikle Avrupa’dan ve de Rusya’dan gelecek olan turist sayısının azalacağı beklentisi nedeni ile turizmden gelecek gelirlerde de oldukça büyük bir düşüş yaşanacağı dile getirildi. Bu ekonomi haberleri de ülke çapında olumsuz karşılandı.

Dünya Bankası Türkiye adına açıklama Dünya bankası faiz oranları
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke