MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             EINTRACHT FRANKFURT 0 - 0 HOFFENHEIM             MALAGA 1 - 1 GRANADA             OSASUNA 0 - 3 BARCELONA             Rizespor 0 - 1 Kasımpaşa             BAYERN 5 - 0 WOLFSBURG             Köln 1 - 1 Dortmund             HAMBURG 1 - 0 AUGSBURG             

Yaşama Potansiyeli Olan Yeni Gezegen Bulundu

Bilim insanları güneş sisteminin dışında yaşama potansiyeli olan üç gezegen buldu.

Yaşama Potansiyeli Olan Yeni Gezegen Bulundu
Bu içerik 305 kez okundu.

Yapılan araştırmalar sonucunda bilim insanları güneş sisteminin dışında yaşanılabilir olan üç yeni gezegen keşfetti.

 

İLK DEFA GÜNEŞ SİSTEMİ DIŞINDA BULUNDU !

Dünyadaki kaynakların hızla tükenmesi ileride bir çok soruna yol açabilir. Bilim adamları yaptıkları araştırmalar sonucunda ilk defa güneş sisteminin dışında yer alan ve yaşanabilirlik potansiyeli taşıyan üç yeni gezegen buldu.

Araştırma ekibindeki Michael Gillon bu gezegenlerin dünyadan 39 ışık yılı uzakta olduğunu söyledi. Ancak gök bilimindeki mesafelere dikkat edildiğinde ise dünyaya yakın bir mesafede olduğunu belirtti.

 

GEZEGENLERİN DİKKAT ÇEKİCİ ÜÇ ÖZELLİĞİ VAR !

Michael Gillon, keşfedilen gezegenlerin küçük bir yıldızın yörüngesinde yer aldığını ve ilk defa güneş sistemi dışında yer alan bir gezende yaşama potansiyeli olduğunu söyledi.

Yapılan araştırmalarda potansiyel olarak yaşanabilirlik özellikleri bulunan gezegenlerin dikkat çekici üç farklı yanı bulunuyor. Keşfedilen gezegenlerin dikkat çekici yanlarından biri ise dünya ile benzer bir kütleye sahip olması oluyor.

 

ÜÇÜNCÜ GEZEGENDE YAŞANABİLİR BÖLGE BULUNUYOR !

Söz konusu gezegenler yaşama potansiyeli taşıması ile birlikte uygun bir atmosferik alan barındırıyorlar.

Keşfedilen bu gezegenlerin ikisinin küçük bir yıldızın çevresindeki yörüngede olduğu biliniyor. Keşfedilmiş olan üçüncü gezegende ise yaşanabilir bir bölge bulunuyor.

gezegen bulundu yeni gezegen bulundu
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke