Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Reza'yı İran alabilir diye acilen ABD'ye götürüldü

İran İslam Cumhuriyeti Yolsuzluk Komisyonu üyesi olan Emir Abbas Sultani yaptığı açıklamada; İran ile Türkiye arasında suçlu iadesi anlaşması bulunduğu, Reza Zarrab'ın iadesinin söz konusu olabilecekken bunu öğrenen bazı güç odaklarının Reza Zarrab'ı Amerika'ya kaçırmış olabilir, dedi.

Reza'yı İran alabilir diye acilen ABD'ye götürüldü
Reza'yı İran alabilir diye acilen ABD'ye götürüldü Cem Güner
Bu içerik 527 kez okundu.

İran İslam Cumhuriyeti Yolsuzluk Komisyonu üyesi olan Emir Abbas Sultani yapmış olduğu basın açıklamasında, Babek Zencani ve ortağı olan Reza Zarrab’ın arkasında belirli güç odaklarının olduğunu, Türkiye ile İran arasında suçluların iadesi anlaşması gereği Reza Zarrab’ın İran’a iadesinin istenilebileceğini için bu güç odaklarının Reza Zarrab’ı ABD’ye götürdüğünü beyan etmiştir.

 

ALINMIŞ BİR KARAR YOK

Reza Zarrab hakkında herhangi bir karar alınmadığını ifade eden İran Yargı Kurumu Sözcüsü Gulamhüseyin Muhsini Ejei, düzenlediği basın toplantısında kendisine yöneltilen Reza Zarrab’ın İran’a iade edilip edilmeyeceği yönündeki soruya, Babek Zencani hakkındaki dosyada Zarrab dahil bir çok kişinin adı geçtiğini ancak günümüze kadar herhangi bir şekilde Zarrab hakkında bir karar alınmadığı şeklinde cevap vermiştir.

 

TÜRKİYE İRAN İLİŞKİLERİNDE SORUN YOK

İran merkezli Şark gazetesine açıklamada bulunan Emir Abbas Sultani, Türkiye’de Zarrab’ın durumunun kötüye gitmesine rağmen İran ile Türkiye arasındaki ilişkilerin son zamanda gayet iyiye gittiğini, ayrıca Zencani’nin devlete vermesi gereken paraları geri verinceye kadar idam edilmeyeceğini belirtmiştir.

 

Reza Zarrab İran Türkiye Türkiye İran İlişkileri İran Yargı Kurumu Sözcüsü Gulamhüseyin Muhsini Ejei İran Yargı Kurumu Sözcüsü açıklaması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı