Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

3 MEHMETÇİK ŞEHİT

Tunceli karayolunda hain tuzak 3 Mehmetçik şehit oldu geniş çaplı operasyon başlatıldı

3 MEHMETÇİK ŞEHİT
3 MEHMETÇİK ŞEHİT Cem Güner
Bu içerik 364 kez okundu.

Tuzakta 200 kilo patlayıcının kullanıldığı anlaşıldı. İki uzaman çavuş ve bir erin şehit olduğu hain saldırının hemen ardından tüm bölge geniş kapsamlı bir operasyonla abluka altına alındı.

 

1 KM KABLO ÇEKMİŞLER

Silahlı kuvvetlerin olay yeri incelendikten sonra verdiği bilgilere göre plastik patlayıcı ve amonyum nitrattan elde edilen bombanın dört büyük mutfak tüpünün içine monte edilerek yapıldığı ve yaklaşık bir kilometrelik uzaklıktan çektikleri kablo düzeneği yardımıyla patlattıkları bildirildi.

 

ŞİDDETLİ PATLAMA

Patlamanın şiddeti karayolundaki tahribatın görüntüsünden de anlaşılabiliyor. Kablo bağlantısına giden yolunda tespit edildiği olay yerinde 2,5 metre civarında oluşan çukurun kapsadığı alanın genişliği 5 metre.

 

ŞEHİTLERİMİZ

Uzman çavuş Yücel Yılmaz erler Özkan Özden, Volkan Karatepe’nin şehit edildiği saldırıyı 2 teröristin gerçekleştirdiği tahmin ediliyor. Mazgirt ilçesi Akpazar Jandarma Karakolu Komutanlığına bağlı askerler sabah 10.00 sularında devriye görevindeyken saldırının gerçekleştiği ve üç kahraman askerimizin şehit edildiği yaralananın olmadığı Valilik tarafından bildirildi

Yapılan saldırının hemen ardından ilk olarak Skorsky helikopterler teröristlerin olası rotalarında uçuşlara başladı daha sonra özel harekât birimleri bölgeye gelerek geniş çaptaki operasyona başlandı.

 

Tunceli Şehit Haberi Şehit Hain Tuzak Pkk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı