MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             EINTRACHT FRANKFURT 0 - 0 HOFFENHEIM             MALAGA 1 - 1 GRANADA             OSASUNA 0 - 3 BARCELONA             Rizespor 0 - 1 Kasımpaşa             BAYERN 5 - 0 WOLFSBURG             Köln 1 - 1 Dortmund             HAMBURG 1 - 0 AUGSBURG             

Starbucks'a 5 Milyon Dolarlık Dava Açtı

Satarbucks'a bir kadın içeceklere reklamda gösterdikleri görsellerden daha fazla buz ekledikleri sebebiyle dava açtı.

Starbucks'a 5 Milyon Dolarlık Dava Açtı
Bu içerik 387 kez okundu.

ABD’de bir kadın, Starbucks’un kahvelere gerektiğinden fazla buz koyması sebebiyle Starbucks’a haksız kazanç davası açtı.

 

5 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE  DAVA AÇTI !

Kısa süre önce yaşanan ilginç bir olayda ABD’nin Illinois eyaletinde yaşayan Stacy Pincus  Starbucks’a 5 milyon dolarlık bir dava açtı.

Davayı açan kadın yaptığı açıklamasında Starbucks’un reklamlarda kullandığı kahvelerde daha az buz kullandığını ve Starbucks’un bu yolla haksız bir kazanç elde ettiğini söyledi.

 

İÇECEKLERDE YÜZDE 50 AZALMA OLDUĞUNU BELİRTTİ !

Stacy Pincus, bardaklara konulmuş olan buz oranının fazla olması sebebiyle içecek miktarının %50’ye kadar azalma göstermiş olduğunu belirtti.

İçecek miktarının azalması sebebiyle maddi zarar yaşadığını belirten kadın bu durumu mahkemeye taşıdı.

 

STARBUCKS “ÇOK SAÇMA” OLARAK YORUMLADI

Starbucks’a açılan bu davayı Starbucks “çok saçma” şeklinde yorumladı. Starbucks , buzlu içeceklerdeki temel maddelerden birinin buz olduğunu ve müşterinin içeceği beğenmemesi sonucunda yenisini yapabileceklerini belirtti.

Son günlerde oldukça popülerliği artan Starbucks’a açılan dava sadece bununla sınırlı kalmıyor. Bundan birkaç ay önce bir kişi, içeceklerin bardaklara tam doldurulmaması sebebiyle Starbucks’a dava açmıştı.

Dünya geneleninde oldukça popüler bir halde olan Starbucks günden güne gelişme gösteriyor.

starbucks starbucks'a dava açtı starbucks'a 5 milyon dolarlık dava
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke